Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full zakpił z zespołu Kult. Odpowiedział mu radny z Sosnowca, który wysłał mu w prezencie płytę Kazika.

Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full był w poniedziałek gościem Polsat News w programie „Debata Dnia”. Dyskutowano m.in. o kontrowersjach wokół rządowych dotacji dla artystów.

Podczas programu prowadząca zacytowała ostatni wpis Kazika Staszewskiego, lidera zespołu Kult, który w mediach społecznościowych skomentował przyznanie dotacji słowami: „Rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje, to znaczy, że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy”.

– A kto by chciał ich płytę kupić? Kto pamięta taki zespół, jak Kult, na litość boską? – powiedział w programie Sławomir Świerzyński.

Słowa te wywołały olbrzymie poruszenie w sieci. Wielu fanów Kultu masowo zaczęło wykupywać najnowszą płytę zespołu. Płytę Kultu kupił też jeden z sosnowieckich radnych. – Postanowiłem zakupić płyty zespołu Kult i w ten sposób ich wesprzeć, a także jedną z nich wysłać panu Sławomirowi Świerzyńskiemu z pozdrowieniami od fanów Kultu z Sosnowca – poinformował Damian Żurawski.

Jak już wszyscy wiecie lider zespołu Bayer Full wyśmiał w programie Polsat News zespół Kult stwierdzeniem: „A kto by…

Opublikowany przez Damian Żurawski – Twój Radny Wtorek, 17 listopada 2020