29 grudnia to ostatnia w tym roku niedziela handlowa. Oznacza to, że tego dnia zakupy zrobimy bez żadnego problemu. Jak będzie w przyszłym roku?

W tym roku zakaz handlu nie obowiązywał w ostatnie niedziele miesiąca. 29 grudnia to ostatnia szansa, aby w tym roku swobodnie zrobić zakupy.

Od 2020 roku zakaz handlu będzie obowiązywał we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku, które wypadną: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia.

Przypomnijmy, że zakaz handlu w niedzielę wprowadzono 1 marca 2018 roku. Na początku obowiązywały dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia. Od początku 2019 roku już tylko jedna – ostatnia.

Warto dodać, że zakaz handlu w niedzielę nie dotyczy tych sklepów, w których za ladą stoją ich właściciele. Nie obowiązuje także w piekarniach, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw, w kwiaciarniach, zakładach pogrzebowych, sklepach z pamiątkami, a także w sklepach z prasą, biletami komunikacji miejskiej i placówkach pocztowych.