29 sierpnia przypada kolejna w tym roku niedziela handlowa. Oznacza to, że dziś zakupy zrobimy bez żadnego problemu.

30 stycznia 2018 roku prezydent RP podpisał ustawę wprowadzającą zakaz handlu w niedziele i święta. Warto pamiętać, że zakaz handlu nie obowiązuje w sklepach internetowych, a także na stacjach benzynowych, dworcach kolejowych oraz piekarniach, cukierniach i lodziarniach. Zakaz handlu nie obowiązuje także w aptekach, kwiaciarniach, sklepach z pamiątkami i dewocjonaliami, kioskach oraz stoiskach przy cmentarzach.

W 2021 roku tylko siedem niedziel jest niedzielami handlowymi. Za nami już cztery niedziele handlowe (31 stycznia, 28 marca, 25 kwietnia i 27 czerwca). Najbliższa już 29 sierpnia. Na kolejne będziemy musieli zaczekać do grudnia.

Dzięki ustawie pracownicy mają mieć więcej czasu na spędzenie go w gronie rodzinnym. Pracodawcy zapowiadają jednak, że może to wpłynąć negatywnie na ilość osób zatrudnionych. Za złamanie zakazu handlu przewidziano karę grzywny w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

Należy jednak pamiętać, że w sklepach wciąż należy zakrywać nos i usta, dezynfekować ręce oraz zachowywać bezpieczny dystans.

CZYTAJ TAKŻE:

Zakaz handlu już od marca. Sprawdź, w które niedziele nie zrobisz zakupów