W 2021 roku znalazło się tylko siedem dni, kiedy możemy zrobić zakupy także w niedzielę. Najbliższa niedziela handlowa przypada na 27 czerwca.

30 stycznia 2018 roku prezydent RP podpisał ustawę wprowadzającą zakaz handlu w niedziele i święta. Warto pamiętać, że zakaz handlu nie obowiązuje w sklepach internetowych, a także na stacjach benzynowych, dworcach kolejowych oraz piekarniach, cukierniach i lodziarniach. Zakaz handlu nie obowiązuje także w aptekach, kwiaciarniach, sklepach z pamiątkami i dewocjonaliami, kioskach oraz stoiskach przy cmentarzach.

W 2021 roku tylko siedem niedziel jest niedzielami handlowymi. Za nami już trzy niedziele handlowe (31 stycznia, 28 marca i 25 kwietnia). Najbliższa już jutro, tj. 27 czerwca. Na kolejną będziemy musieli zaczekać do 29 sierpnia, a kolejne dwie dopiero w grudniu.

Należy jednak pamiętać, że w sklepach wciąż należy zakrywać nos i usta, dezynfekować ręce oraz zachowywać bezpieczny dystans.

Dzięki ustawie pracownicy mają mieć więcej czasu na spędzenie go w gronie rodzinnym. Pracodawcy zapowiadają jednak, że może to wpłynąć negatywnie na ilość osób zatrudnionych. Za złamanie zakazu handlu przewidziano karę grzywny w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł.