echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Od 1 stycznia 2019 roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele będą zaostrzone – handel będzie dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu – ostatnią.

Wraz z nowym rokiem zmienia się kalendarz niedziel handlowych. Obowiązywać będzie tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu – ta ostatnia, a także dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i niedziela poprzedzająca Wielkanoc.

Przypomnijmy, że 30 stycznia 2018 roku, prezydent RP podpisał ustawę wprowadzającą zakaz handlu w niedziele i święta. W myśl ustawy, od 1 marca 2018 roku sklepy będą działać w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkami od ustalonych zasad będą dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia i jedna niedziela przed Wielkanocą.

Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu – ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

– Na ten moment przez wiele miesięcy czekały polskie rodziny i pracownicy. Chcemy w ten sposób przywrócić niedziele rodzinie, żeby niedziela przybrała swój pierwotny sens i można było ją należycie świętować. Niedziela została przywrócona rodzinie – tłumaczy minister Elżbieta Rafalska.

Zakaz nie będzie obowiązywał sklepów internetowych, a także na stacjach benzynowych, dworcach kolejowych oraz piekarniach, cukierniach i lodziarniach. Zakaz handlu nie będzie obowiązywał także w aptekach, kwiaciarniach, sklepach z pamiątkami i dewocjonaliami, kioskach oraz stoiskach przy cmentarzach.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);