W czwartek, 24 maja mamy chorych dzieci z Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, chociaż przez chwilę zapomną o swoich zmartwieniach i poczują się, jak boginie dzięki akcji „Dzień piękności i radości dla mam”.

Z okazji Dnia Matki Fundacja „Dr Clown” postanowiła uhonorować mamy, których wysiłki i poświęcenie są wyjątkowo duże – mamy chorych dzieci – i ofiarować im to, czego często im brak: chwilę na relaks, uśmiech, zadbanie o urodę oraz czas tylko dla siebie. W ramach akcji „Dzień piękności i radości dla mam” w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu rozkwitnie salon piękności i relaksu, a na dzieci będą czekać niezwykłe zabawy z elementami sztuki cyrkowej.

Dzień piękności i radości dla mam jest dedykowany mamom dzieci długotrwale hospitalizowanych oraz przebywającym wraz z pociechami w placówkach dla samotnych matek. Mnóstwo swojego czasu spędzają one przy łóżkach swoich pociech i na opiece nad dziećmi, nierzadko zapominając o własnych potrzebach lub po prostu nie mając czasu i okazji na „zadbanie o siebie”.

– Na co dzień jako wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzamy małych pacjentów szpitali. Z okazji Dnia Mamy chcielibyśmy zadbać również o ich matki, które spędzają niejednokrotnie całe tygodnie przy łóżkach swoich pociech. Dzień Piękności i Radości dla mam stworzyliśmy przy pomocy z zakładów kosmetycznych i wizażystów, którzy razem z nami zadbają o piękno i dobre samopoczucie pań – mówi Karina Erenkfeit, pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Sosnowcu.

Dzień piękności i radości dla mam w Sosnowcu odbędzie się 24 maja w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, w godz. 15-18. Podobne działania Fundacja „Dr Clown” organizuje również w szpitalach i domach samotnej matki w 13 innych miastach.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here