Trzy oddziały psychiatryczne dla dzieci i młodzieży w województwie śląskim otrzymają nowe wyposażenie. W tym gronie znalazło się Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.

W ramach akcji #PomagamyRazem IKEA i Ingka Centres we współpracy z partnerami, m.in. z Rzecznikiem Praw Dziecka, przekażą do 37 oddziałów psychiatrii dla dzieci i młodzieży w całej Polsce około 30 tysięcy produktów wyposażenia wnętrz o łącznej wartości ponad 1,6 mln złotych.

W związku z pandemią wszyscy znaleźliśmy się w nowej, trudnej rzeczywistości. W szczególnie ciężkim położeniu są zwłaszcza dzieci, które wymagają diagnozy i leczenia w oddziałach psychiatrycznych, ponieważ z powodu pandemii COVID 19 w znacznym stopniu miały ograniczony bezpośredni kontakt ze swoimi rodzinami.

Aby polepszyć ich sytuację, oddział zostanie wyposażony w nowe wyposażenie, które poprawi komfort małych pacjentów i ich rodziców. Wyposażenie wnętrz, które zostanie przekazane do szpitali, w postaci kolorowej pościeli, wygodnych materacy, foteli czy odganiających ciemność lampek nocnych pomoże stworzyć dzieciom bardziej domową atmosferę.

Dodatkowo nowe zabawki oraz akcesoria, takie jak farby, sztalugi, kolorowanki, książeczki czy mata gimnastyczna pozwolą weselej spędzić czas. Ponadto, sprzęt multimedialny pomoże w przeprowadzaniu jeszcze bardziej efektywnych terapii zajęciowych, a wyposażenie AGD ułatwi codzienne funkcjonowanie w placówkach.

W województwie śląskim nowe wyposażenie otrzyma: Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. dr Emila Cyrana W Lublińcu, Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu oraz Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.