Tegoroczny Dzień Dziecka zapowiada się hucznie. Włodarze miast Zagłębia Dąbrowskiego przygotowali wiele atrakcyjnych wydarzeń dla najmłodszych, o których dzieci z pewnością tak szybko nie zapomną.

BĘDZIN

Tegoroczna impreza z okazji Dnia Dziecka w Będzinie odbędzie się 2 czerwca w parku na Dolnej Syberce. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, pełne magii i zaklęć. Tegorocznym motywem jest magiczny świat Harrego Pottera.

Dla najmłodszych przygotowano występ grup tanecznych ze Szkoły Tańca Dance4You oraz StageART, zabawy interaktywne oraz spektakl pt. „I Ty możesz zostać czarodziejem – poznaj świat magii z Harrym Potterem”. Ponadto, nie zabraknie gier plenerowych, zabaw plastycznych, malowania buziek, skręcania balonów czy pokazu klaunów i szczudlarzy.

Dodatkowo, tego dnia odbędzie się uroczyste otwarcie Małej Sceny Teatru Dormana, która znajdzie się na dworcu PKP Będzin Miasto. Z tej okazji przygotowano speklatkl „Skąd słonie mają trąby?” oraz wiele ciekawych atrakcji, które nie pozwolą maluchom szybko zasnąć.

CZELADŹ

Dzień Dziecka w Czeladzi będzie w tym roku celebrowany na Piaskach. W piątek, 1 czerwca o godz. 15.00 po gruntownym remoncie zostanie otwarty park Prochownia. Na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Przygotowany został specjalny program artystyczny, animacje, gry, zabawy i konkursy z nagrodami.

– Atrakcją samą w sobie jest park Prochownia, w którym po modernizacji dzieci mogą korzystać z funkcjonalnych i kolorowych placów zabaw, a nieco starsi ze strefy street workout, która już teraz uznawana jest za jedną z najlepszych w całym Zagłębiu – podkreśla Tomasz Michałek z biura prasowego w Czeladzi.

DĄBROWA GÓRNICZA

Kolorowo i radośnie będzie również w Dąbrowie Górniczej, gdzie 3 czerwca najmłodsi spotkają się nad Pogorią III. Wydarzenie rozpocznie się od dyskoteki. Następnie, maluchy będą mogły szaleć podczas koncertu „Mona Lisa Dzieciom”.

To jednak nie koniec przygotowanych atrakcji. Na dzieciaki czekać będą gry i zabawy rodzinne z cennymi nagrodami, pokaz baniek mydlanych, dmuchańce, malowanie twarzy, kolorowe postacie bajkowe, małe gokarty, a także pokazy pierwszej pomocy, capoeira, karate oraz wiele innych.

Ponadto, po raz pierwszy z okazji Dnia Dziecka, w parku Hallera odbędzie się Bieg Skrzata. Lekkoatletyczne zmagania dla najmłodszych wystartują o godz. 11:00. Jest to jedyna tego typu impreza w Polsce pod względem liczby i kategorii wiekowych uczestników (od maluchów po licealistów). Trasa wyścigu liczy w zależności od kategorii wiekowej od 200 m do 1000 m.

SOSNOWIEC

Najwięcej atrakcji dla najmłodszych z okazji ich święta przygotował Sosnowiec. Tu Dzień Dziecka potrwa nie dzień, a aż siedem dni! Przez cały tydzień w różnych punktach miasta na najmłodszych czekać będą różnorodne atrakcje. Tydzień Dziecka rusza w piątek, 25 maja, od wyczekiwanego oficjalnego otwarcia basenu przy Bohaterów Monte Cassino.

Imprezy plenerowe odbywają się głównie na Górce Środulskiej. I to właśnie tam, sobotnie popołudnie minie pod hasłem „Dzień zdrowia i urody”. – Tego dnia będziemy mieli nie tylko coś dla dzieci, ale także dla mam, z okazji przypadającego na ten dzień ich święta – zapowiada Michał Mercik, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

W kolejnych dniach, na najmłodszych czekać będą m.in. spotkania z Damianem Kordasem (zwycięzca MasterChefa) oraz Julią Cymbaluk (zwycięzca MasterChef Junior).

Każdego dnia na naszych milusińskich czekają najlepsze dziecięce hity kinowe ostatnich lat na wielkim telebimie, dmuchane atrakcje, a w wybrane dni także konkursy i zabawy oraz wata cukrowa.

Wielki finał odbędzie się w czwartek, 31 maja. Tego dnia, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Będzie i coś na sportowo, i kulturalnie, nie zabraknie konkursów, a co za tym idzie, atrakcyjnych nagród. Będzie strefa rycerzy i księżniczek, strefa piracka, strefa astronautów z akademią Jedi, wielkie kolorowe dmuchańce, warsztaty językowe, animacje i wiele, wiele innych.