Z okazji Dnia Dziecka Teatr Zagłębia w Sosnowcu przygotował nowy spektakl – „Republika Marzeń” – w reżyserii Jacka Jabrzyka. Jego nietypowa premiera odbędzie się w poniedziałek.

Premierowy pokaz najnowszej produkcji Teatru Zagłębia odbędzie się 1 czerwca na terenie Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu i będzie przeznaczony dla dzieci oraz ich opiekunów aktualnie przebywających w lecznicy.

– Ze względów bezpieczeństwa widzowie będą oglądali spektakl z okien budynku, ale nie przeszkodzi to ani w nawiązaniu kontaktu z przedstawicielami „Republiki Marzeń”, ani w podzieleniu się z nimi swoimi marzeniami – wyjaśnia Roksana Buchta z Teatru Zagłębia.

Marzenia są ważne!W Teatrze Zagłębia marzymy oczywiście o nowej premierze i co więcej – powoli się do niej…

Opublikowany przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu Sobota, 23 maja 2020

– Spektakl przeniesie widzów na wody oceanu, gdzie dojdzie do zaskakującego spotkania z niezwykle barwnymi przedstawicielami „Republiki Marzeń”, której ambasadą – jak się okaże – jest Teatr Zagłębia. W skład „marzycielskiej” ekipy wchodzą m.in. prezydentka Republiki Marzeń, kierowniczka Wydziału Marzeń Stosowanych czy minister transportu i podróży. Zadaniem obywateli wspomnianej republiki jest spełnianie marzeń i to właśnie one są głównym tematem sztuki – dodaje Roksana Buchta.

Zdjęcie z próby do spektaklu „Republika Marzeń” w Teatrze Zagłębia – fot. Paweł Wojciechowski
Zdjęcie z próby do spektaklu „Republika Marzeń” w Teatrze Zagłębia – fot. Paweł Wojciechowski

Autorem dramaturgii spektaklu jest Wojtek Zrałek-Kossakowski, scenografię i kostiumy zaprojektowali Szymon Szewczyk i Iga Słupska, a muzykę stworzył Rafał Matuszak. Choreografię przygotował Jakub Lewandowski.

Udział w spektaklu biorą: Agnieszka Bałaga-Okońska, Michał Bałaga, Agnieszka Bieńkowska, Aleksander Blitek, Kamil Bochniak, Beata Deutschman, Przemysław Kania, Ewa Kopczyńska, Krzysztof Korzeniowski, Grzegorz Kwas, Małgorzata Saniak-Grabowska, Jakub Sielski (gościnnie) i Mirosława Żak.