Urząd Miejski w Jaworznie otrzymał potwierdzoną informację, że dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie, Łukasz Curyło, jest zakażony koronawirusem. Jedną z osób, które ostatnio miały kontakt z zakażonym jest Paweł Silbert. Prezydent przebywa obecnie w izolacji domowej.

Urząd Miejski w Jaworznie poinformował o wykryciu u Łukasza Curyły, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie, koronawirusa. Obecnie dyrektor przebywa na kwarantannie.

Do izolacji domowej trafiły także osoby, które bezpośrednio miały kontakt z dyrektorem PUP. Wykonują one pracę w formie zdalnej. – Do tej pory, jaworznicki PUP pracował w systemie dwuzmianowym i rotacyjnym ograniczając kontakt pomiędzy pracownikami. Te zasady pracy zostaną utrzymane, by zapewnić ciągłość funkcjonowania jednostki. Pracownicy stosują dodatkowe środki ochrony osobistej – poinformował Urząd Miejski w Jaworznie.

Prezydent w izolacji domowej

Na izolację domową trafił również Paweł Silbert. Prezydent Jaworzna w ostatnich dniach miał kontakt z Łukaszem Curyło. – Prezydent Paweł Silbert przebywa w izolacji domowej, wykonując pracę zdalnie, i oczekuje na dalsze wytyczne sanepidu – przekazali urzędnicy.