45-letni mieszkaniec Sosnowca wykorzystał fakt, że mężczyzna jest chory i ma trudności z poruszaniem się, na jego oczach ukradł mu telefon, pieniądze i dokumenty. Za dokonanie zuchwałej kradzieży grozi mu teraz nawet 8 lat więzienia.

Jak wynikało z relacji zgłaszającego 42-latka, do przestępstwa doszło na ulicy Wagowej w Sosnowcu. Mężczyzna cierpi na chorobę, która powoduje u niego trudności z poruszaniem się. To właśnie ten fakt z rozmysłem wykorzystał sprawca.

– Przysiadł się do pokrzywdzonego, kiedy odpoczywał on na jednej z ławek i na jego oczach ukradł mu telefon, pieniądze i dowód osobisty. Wiedział doskonale, że jego ofiara nie może się bronić, ani podjąć za nim pościgu – wyjaśnia Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Powiadomieni o całym zajściu policjanci błyskawicznie zajęli się sprawą. Już niedługo później zatrzymali 45-letniego mieszkańca Sosnowca. Odzyskali również większość skradzionego mienia. – Sprawca usłyszał zarzut dokonania kradzieży zuchwałej, a to oznacza, że grozić mu może nawet 8 lat więzienia – dodaje Sonia Kepper.