Działacze Czarnych Sosnowiec ogłosili kolejne wzmocnienie. Na zasadzie wypożyczenia do ekipy z Zagłębia dołączyła Natalia Grajcar, która do tej pory występowała w drugoligowej Skrze Częstochowa.

17-letnia boczna pomocniczka przechodziła w ostatnim czasie testy w zespole z Sosnowca. Przeszła je pomyślnie i klub zdecydował się na jej czasowe pozyskanie.

Natalia Grajcar w tym sezonie dla Skry Częstochowa zanotowało siedem ligowych występów, w których udało jej się strzelić jedną bramkę. Warto dodać, że jej dotychczasowy zespół na półmetku rozgrywek jest liderem zachodniej grupy drugiej ligii.

Przychodząc do Czarnych znałam już kilka zawodniczek z boiska, więc było mi się łatwiej zaaklimatyzować. Mimo, że jestem tu chwilę już mogę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem jakości treningów i profesjonalizmu, jaki prezentują zawodniczki oraz sztab szkoleniowy. Chcę się dalej rozwijać i uznałam, że Czarni Sosnowiec będą odpowiednim miejscem – powiedziała zawodniczka.

17-letnia Natalia Grajcar na tę chwilę przewidziana jest przede wszystkim do gry w trzecioligowych rezerwach klubu, które są jednak stale monitorowane przez sztab pierwszej drużyny.

Przypomnijmy, że jest to drugi oficjalnie potwierdzony transfer Czarnych w przerwie zimowej. Pierwszym wzmocnieniem był powrót Nikol Kaletki, która przez ostatnie 3,5 roku reprezentowała barwy Medyka Konin.

Piłkarki Czarnych Sosnowiec – fot. Dawid Juszczyk

Wygrany sparing z Prądniczanką Kraków

W sobotę, 20 lutego, podopieczne Sebastiana Stemplewskiego rozegrały szósty już mecz kontrolny. Pod nieobecność „kadrowiczek” formę sosnowiczanek sprawdziła drugoligowa Prądniczanka Kraków. Mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Sztab szkoleniowy Czarnych nie mógł skorzystać w tym meczy aż z dwunastu zawodniczek. Zabrakło m.in. Anny Szymańskiej, Patrici Fischerovej, Andrei Horvathovej, Veroniki Slukovej, Dżesiki Jaszek, Lilyany Kostovej, Weroniki Zawistowskiej, Nikol Kaletki, Martyny Wiankowskiej, Gabrieli Kuczyńskiej, Klaudii Tobiczyk i Pauliny Czechowskiej. Urazy wciąż leczą Klaudia Olejniczak i Lucia Suskova. Pod ich nieobecność na murawę wyszły zawodniczki z zespołu rezerw i U15.

Sosnowiczanki po pierwszej połowie prowadziły 2:0. Bramki padły dość szybko, bo w 10. i 12. minucie. Na listę strzelczyń wpisały się odpowiednio Alicja Materek i Agnieszka Jędrzejewicz.

Po przerwie zawodniczki Czarnych wciąż dominowały i stwarzały sytuacje podbramkowe. Po jednej z nich defensorka Prądniczanki podczas interwencji skierowała futbolówkę do własnej siatki. Wynik końcowy ustaliła w 65. minucie Alicja Materek.

W niedzielę, 28 lutego, sosnowiczanki rozegrają ostatni sprawdzian przed ligą. Ich sparingpartnerem będzie ROW Rybnik.