Gmina Psary złożyła wniosek w Konkursie Grantowym Cyfrowa Gmina, którego celem jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

W trakcie naboru gmina Psary złożyła wniosek o dofinansowanie w kierunku cyberbezpieczeństwa. Wysokość dofinansowania zależy od wielkości, liczby mieszkańców i zamożności gminy. Czas rozpatrzenia wniosku to 40 dni od dnia zakończenia naboru.

Obszary przeznaczenia środków:

  •  Cyfryzację biur/jednostek publicznych/jednostek podległych i nadzorowanych (z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia) – zakup sprzętu IT i oprogramowania.
  • Zakup sprzętu IT dla szkół i placówek specjalnych, domów pomocy społecznej.
  • Szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa oraz zaawansowanych usług cyfrowych.
  •  Zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Gmina Psary zadecydowała, że po otrzymaniu środków przeznaczy je na zwiększenie cyberbezpieczeństwa w urzędzie poprzez diagnozę, zakup specjalistycznego oprogramowania oraz rozbudowę zabezpieczeń logicznych.

W październiku zastępca wójta gminy Psary Marta Szymiec odebrała symboliczny czek dotyczący dofinansowania z programu Cyfrowa Gmina na cyfryzację Urzędu Gminy w Psarach. W celu zwiększenia cyberbezpieczeństwa został wysłany wniosek o przyznanie 100.000 zł.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Piec do pizzy – jakość jest najważniejsza