W piątek, 24 grudnia 2021 r. zmarła Magdalena Ossysek, wieloletnia Prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Jaworzna.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 30 grudnia o godz. 10:00 w kościele p.w. św. Elżbiety Węgierskiej w Szczakowej, natomiast ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Szczakowej.

Magdalena Ossysek przez lata związana była z Towarzystwem Przyjaciół Miasta Jaworzna. Zaangażowana w działania na rzecz upowszechniania kultury, za co w 2007 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Jaworzna. M.in. z jej inicjatywy w Szczakowej kultywowano pamięć pomordowanych kolejarzy. Pracowała również nad przygotowaniem uroczystości związanych z rocznicami Bitwy pod Grunwaldem. Związana z Domem Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej. Zaangażowana w tegoroczne uroczystości 120-lecia nadania praw miejskich dla Jaworzna.

Członkini Miejskiego Zespołu Nazewnictwa Obiektów Publicznych w Urzędzie Miejskim w Jaworznie i sympatyk Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie. Wielu młodych jaworznian zapamięta ją jako oddanego nauczyciela. Ostatnie lata pracowała jako matematyk w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Jaworznie.

Magdalena Ossysek związana była również ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego – była członkiem Zarządu Miejskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, a w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Jaworznie pełniła stanowisko Prezesa Ogniska ZNP.