W niedzielę, 16 stycznia 2022 roku po rocznej przerwie spowodowanej pandemią,  w końcu będzie można uczestniczyć w muzycznej uczcie na najwyższym poziomie. Nadciąga „Viva Wiedeń – Viva Hollywood”.

Każdego roku w Jaworznickiej Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, odbywa się Koncert Noworoczny – prestiżowe wydarzenie muzyczne. Rangę nadaje mu duże zainteresowanie melomanów i wypełniona sala. Impreza wpisuje się w tradycję noworocznych koncertów wiedeńskich.

Planowane wydarzenie to niezwykła muzyczna podróż, która w poprzednich latach zdążyła już podbić serca publiczności. Dlatego tegoroczny koncert, będzie miał wyjątkową, atrakcyjną formę. Dwie części koncertu to połączenie tradycji i nowoczesności, której towarzyszyć będzie niepowtarzalna oprawa artystyczna, taneczna wraz z spektakularnymi wizualizacjami.

W świat wiedeńskiego walca, popisowych arii i duetów ze znanych oper i operetek, wprowadzą soliści oraz znakomici muzycy orkiestry symfonicznej, pod batutą maestro Woytka Mrozka. Wystąpią: Justyna Gęsicka, Agnieszka Grabowska, Edyta Piasecka, Ladies Trio, Sławomir Naborczyk, Michał Kutnik, Maksymilian Mrozek, Kenny Hooster oraz Vincent Schirrmacher – solista opery Wiedeńskiej.

I część – Viva Wiedeń

Koncert Wiedeński swoim charakterem wiernie nawiązuje do tradycji wielkich, wiedeńskich gali noworocznych, koncertów odbywających się w Wiedniu oraz na scenach całego świata. Publiczność usłyszy największe przeboje takich kompozytorów jak: Johann Strauss, Franciszek Lehár oraz Giuseppe Verdi.

II część – Viva Hollywood

Druga część koncertu przeniesie nas w świat muzyki filmowej. W repertuarze znajdą się znane muzyczne motywy przewodnie filmów, które na stałe wpisały się w kanon kultury popularnej. W symfonicznym brzmieniu będziemy mogli wysłuchać autorskich kompozycji: Ennio Morricone, Henry’ego Manciniego czy Johna Williamsa, które wybrzmiały w filmach takich jak: „Gwiezdne Wojny”, „Dawno temu w Ameryce” oraz „Śniadanie u Tiffaniego”.

Bilety do nabycia w cenie 120,00 zł – przez stronę https://bilety.mckis.jaworzno.pl lub w Hali Widowiskowo – Sportowej w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 80, w godz. 7.00 do 15.00. Bilety na fakturę do nabycia w Dziale Kultury przy ul. Krakowskiej 8, w godz. od 7.00 do 15.00.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Piec do pizzy – jakość jest najważniejsza