Laboratoria Przyszłości to ogólnopolski projekt, w którym wzięły m.in. udział szkoły z Gminy Psary, otrzymując łącznie 330 tys. zł na zakup nowoczesnego sprzętu.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna, której celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły z zajęciami prowadzonymi w sposób angażujący uczniów, sprzyjający odkrywaniu ich talentów, rozwijaniu zainteresowań oraz budowaniu kompetencji przyszłości.

W placówkach do tej pory pojawił się miedzy innymi: drukarki 3D wraz z laptopami i skanerami 3D, gogle wirtualnej rzeczywisto ści z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającym ich funkcjonowanie, roboty edukacyjne, biblioteki modeli 3D, stoły warsztatowe, wiertarki, szlifierki, wyrzynarki, lutownice, wypalarki, aparaty fotograficzne, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofony kierunkowe oraz klocki do samodzielnej konstrukcji.

To jeszcze nie wszystko, co szkoły dostaną w ramach programu. Finał planowany jest na sierpień tego roku, a całkowity koszt zakupów wyniesie ok. 330 tys. zł.

Młodzież dzięki programowi ma się rozwijać z kierunków STEAM – nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.