Ponad 300 osób ma znaleźć pracę w firmie DHL Supply Chain w Sosnowcu. Firma zacznie działać w marcu i ma świadczyć klientowi usługi magazynowe.

W Sosnowcu już wkrótce pracę znajdzie ponad 300 osób. Wszystko za sprawą firmy DHL Supply Chain, która na co dzień zajmuje się logistyką kontraktową, czyli m.in. zarządzaniem magazynami na zlecenie klienta. – Cieszymy się, że kolejny inwestor otwiera swoją kolejną siedzibę na terenie Sosnowca – mówi prezydent Arkadiusz Chęciński.

Zapewniając w Sosnowcu obsługę dla jednego ze swoich klientów spółka zamierza pozyskać ponad 300 pracowników. Rekrutacja, zarówno kadry menedżerskiej, jak i operacyjnej już trwa. – Poszukiwani są przede wszystkim operatorzy wózków widłowych niskiego i wysokiego składowania – wyjaśnia Wioletta Podstawka z DHL Supply Chain.

DHL Suppy Chain nie będzie budował w Sosnowcu swoich hal magazynowych. Specjalnie dla nich zostaną one wynajęte. – Będzie je wynajmował nasz klient. My będziemy dostawcą usług magazynowych – podkreśla Wioletta Podstawka.

Gdzie konkretnie będą pracowali pracownicy sosnowieckiego oddziału DHL? – Na razie nie możemy tego zdradzić. Mogę jedynie powiedzieć, że jest to miejsce doskonale skomunikowane – mówi Podstawka.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, chodzi o gotowy już w części Hillwood Zagłębie park magazynowy, który powstał przy ul. Baczyńskiego na miejscu wyburzonego Centrum Handlowego Sosnowiec.

DHL Supply Chain zatrudni w Sosnowcu ponad 300 osób - fot. mat. pras.
DHL Supply Chain zatrudni w Sosnowcu ponad 300 osób – fot. mat. pras.

Nie wiadomo też, na jakie zarobki będą mogli liczyć przyszli pracownicy. – Jesteśmy po lokalnych konsultacjach i uważamy, że zaoferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i premie – przekonuje Wioletta Podstawka.

Dodała, że firma zaoferuje pracownikom benefity w postaci prywatnej opieki medycznej, dofinansowania do zajęć sportowo-rekreacyjnych i wczasy pod gruszą. – Pracownicy będą też mogli liczyć na rozwój zawodowy. Np. operator wózka widłowego niskiego składu może podnieść swoje kompetencje pod kątem wysokiego składowania – mówi Wioletta Podstawka.

Wioletta Podstawka zapowiedziała, że spółka planuje cotygodniowe spotkania dla osób zainteresowanych pracą. – Spotkania informacyjno-rekrutacyjne będą odbywać się w każdy czwartek od 31 stycznia w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Rzeźniczej 12 w Sosnowcu – przekazała.

DHL Supply Chain zatrudnia w Polsce 2,8 tys. osób, działając w 33 lokalizacjach.