Czarni Sosnowiec mają nowy zarząd. Prezesem klubu został Robert Majewski, który zastąpił na tym stanowisku Ryszarda Jadwiszczyka.

Podczas walnego zebrania na prezesa ekstraligowego klubu z Sosnowca wybrano Roberta Majewskiego, który do tej pory pełnił funkcję dyrektora sportowego. Zastąpił na tym stanowisku Ryszarda Jadwiszczyka, pod wodzą którego zespół Czarnych stał się jedną z czołowych drużyn w Ekstralidze kobiet. Zrezygnował jednak z powodów poważnych problemów zdrowotnych.

Podczas zebrania wybrano również pozostały skład zarządu. Wiceprezesami zarządu zostali Marcin Grembek i Janusz Dyszkowski. W skład zarządu wybrano też Bożenę Francuz, Jerzego Wydmańskiego i Arkadiusza Piątka.

Trener Czarnych Sosnowiec Grzegorz Majewski - fot. Dariusz Koziorowski
Trener Czarnych Sosnowiec Grzegorz Majewski – fot. Dariusz Koziorowski

Nowy dyrektor sportowy

Nowym dyrektorem sportowym został Grzegorz Majewski, który z Czarnymi związany jest już od wielu lat. Jako trener pierwszej drużyny klub powrócił do ścisłej czołówki w kobiecej piłce (srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski i dwa finały Pucharu Polski). W ostatnim roku zarządzał Akademią Piłkarską Czarnych Sosnowiec.

W ostatnich dniach w zespole Czarnych dzieje się bardzo dużo. Działacze tego klubu przedłużyli kontrakty z kilkoma zawodniczkami oraz pozyskały 18-letnią Gabrielę Kuczyńską z pierwszoligowej Piastovii Piastów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Sezon piłkarski Ekstraligi kobiet oficjalnie zakończony