W sobotę, 6 czerwca, na ulice Dąbrowy Górniczej ponownie ruszy autobus linii 716, który łączy centrum miasta z Pogorią i parkiem Zielona.

Mamy dobrą informację dla wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej, którzy korzystają z komunikacji miejskiej. Autobusowa linia 716, łącząca centrum miasta z Pogorią i Zieloną, ponownie wraca na trasę. Autobus zacznie kursować od soboty – 6 czerwca.

Przypomnijmy. Linia została zawieszona w trakcie pandemii koronawirusa. Teraz powraca w związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym oraz zmniejszeniem obostrzeń.

Autobus z numerem 716, kursując między centrum i kopalnią piasku, obsługuje bardzo popularne rejony Pogorii III, w tym przystanek przy głównym parkingu obok plaży, a także park Zielona.

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda że przynajmniej w okresie wakacyjnym nie połączono go np. z linią 182, a nawet od Zagórza dalej, w kierunku Sosnowca. Z Sosnowca na Pogorię jest kulawy 116 od strony Łęknic, z Zagórza nie ma nic. Takie bezpośrednie połączenie z „trójką” na pewno cieszyłoby się dużym popytem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here