W hicie 15. kolejki Ekstraligi kobiet Czarne Sosnowiec zremisowały z Medykiem Konin 1:1. – Czujemy niedosyt, bo zwycięstwo było w zasięgu ręki – skomentowała Dżesika Jaszek.

W sobotę, 23 lutego, wystartowała runda wiosenna Ekstraligi kobiet. W Sosnowcu spotkały się druga i trzecia drużyna w ligowej tabeli. Mecz stał na wysokim poziomie i zakończył się podziałem punktów.

Pierwsza połowa należała do sosnowiczanek. Zagłębianki dyktowały warunki gry i stworzyły więcej sytuacji. Swoją przewagę udokumentowały w 20. minucie bramką niezawodnej Marty Cichosz.

Po zmianie stron role się odwróciły. Zespół Romana Jaszczaka wyszedł bardziej zmotywowany i dążył do wyrównania. Medyk miał optyczną przewagę i stwarzał zagrożenia po stałych fragmentach gry.

W 75. minucie zespół z Konina dopiął swego. Sędzia Monika Mularczyk odgwizdała kontrowersyjny rzut karny, a jedenastkę na bramkę zamieniła Natalia Chudzik.

Gospodynie próbowały odzyskać prowadzenie. Świetne strzały oddały Długokęcka, Martyna Wiankowska i Dżesika Jaszek, ale wszystkie wybroniła bramkarka ekipy przyjezdnej Stephanie Busch. Mecz zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów.

– Myślę, że zagrałyśmy dobre spotkanie, szczególnie pod względem taktycznym. W pierwszej połowie nasza gra mogła się podobać. Był to na pewno mecz walki, ale tego też się spodziewałyśmy. Wydaje mi się, że w drugiej połowie to drużyna z Konina przejęła inicjatywę, aczkolwiek miałyśmy też swoje sytuacje i szkoda, że nie udało się ich wykorzystać. Na pewno czujemy niedosyt, bo zwycięstwo było w zasięgu ręki – powiedziała po meczu Dżesika Jaszek.

W drużynie Grzegorza Majewskiego zadebiutowały dwie nowe zawodniczki – wypożyczona z SMS-u Łódź Maja Osińska i wychowanka Czarnych Daria Długokęcka.

Kolejnym rywalem sosnowiczanek będzie AZS PWSZ Wałbrzych (10 marca).

Czarni Sosnowiec – Medyk Konin 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Marta Cichosz (20.), 1:1 – Natalia Chudzik (75., karny)

Czarni: Szymańska Ż- Fischerova, Operskalska, Osińska (68. Długokęcka Ż), Horvathova, Cichosz Ż, Matla, Hałatek (75. Węcławek), Hmirova, Jaszek, Wiankowska.

Medyk: Busch – Lukas, Maskiewicz, Kaletka Ż, Kopińska, Chudzik, Pakulska, Olejniczak Ż, Sałata Ż, Gedgaudaite Ż, Zając (58. Gawrońska).

Żółte kartki: Marta Cichosz, Anna Szymańska, Daria Długokęcka – Sandra Sałata, Klaudia Olejniczak, Gabija Gedgaudaite, Nikol Kaletka.