W sobotnim pojedynku barażowym o pozostanie w Polskiej Hokej Lidze Zagłębie Sosnowiec z dużymi problemami pokonali na wyjeździe Naprzód Janów 2:1.

Po pierwszych dziesięciu minutach pojedynku nic nie zapowiadało, że będzie to tak wyrównane spotkanie. Wynik spotkania otworzył Filip Stoklasa. Mógł on być zdecydowanie wyższy, bo swoje szanse zmarnowali m.in. Kamil Sikora i Vladimir Luka.

W 23. minucie padła druga bramka dla Zagłębia. Błąd wyprowadzenia krążka przez rywali wykorzystał Michał Działo, który dograł do niepilnowanego Adama Jaskólskiego, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza Naprzodu Janów.

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec – fot. Sławomir Bomba

Gospodarze również atakowali. W 31. minucie Jan Poruba nie zdołał skierować krążka do siatki Zagłębia i trafił wprost w łapeczkę Rafała Radziszewskiego. Udało się to dopiero kilka minut później Marcinowi Jarosowi.

Mecz przedwcześnie musiał zakończyć Damian Słaboń, który pojechał do szpitala z podejrzeniem kontuzji prawej ręki po ataku przy bandzie.

W ostatniej kwarcie hokeiści z Janowa dążyli do wyrównania, ale żadna z ich akcji nie wpłynęła na zmianę wyniku i mecz zakończył się zwycięstwem Zagłębia Sosnowiec.

Po trzech kolejkach spotkań barażowych hokeiści Zagłębia przewodzą w tabeli drużyn grających o utrzymanie w lidze. Kolejnym rywalem podopiecznych Marcina Kozłowskiego będzie drużyna Orlika Opole (26 lutego).

Naprzód Janów – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Bramki: 0:1 – Filip Stoklasa (09.06), 0:2 – Adam Jaskólski (21.29), 1:2 – Marcin Jaros (35.42).

Naprzód: Pechek – Zicho, Stępień; Jaros, Słodczyk, Pohl – Procházka, Sarna; Woźnica, Frączek, Poruba – Krokosz, Zielosko; Bryk, Rajski, Wąsiński – Kapłon, Kołodziej; Piper, Goździewicz, Kisiel.

Zagłębie: Radziszewski – Turoň, Duszak; Stoklasa, Káňa, Luka – Akimoto, Horzelski; T. Kozłowski, Słaboń, Salamon – Charosuek, Działo; Butsenko, Rutkowski, A. Jaskólski – Pavúk, Gniewek; Stojek, Sikora, Jarosz.

Strzały: 36-29. Minuty karne: 0-12 (w tym cztery minuty kary technicznej)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek (główny) – Mateusz Bucki, Paweł Kosidło (liniowi)