Prowadzące w tabeli Ekstraligi kobiet piłkarki Czarnych bez żadnych problemów pokonały ROW Rybnik 5:1.

Podopieczne Sebastiana Stemplewskiego od początku rozgrywek są niepokonane i w każdym kolejnym meczu pokazują zagłębiowską siłę. Tym razem przekonały się o tym piłkarki z Rybnika.

Po pierwszej połowie sosnowiczanki – po bramkach Agnieszki Jędrzejowicz i Patrici Fischerovej – prowadziły 2:0. Po przerwie na listę strzelczyń wpisały się jeszcze dwukrotnie Martyna Wiankowska i Klaudia Tobiczyk. Honorowego gola dla rybniczanek zdobyła Martina Bulavova.

Po sześciu kolejkach Zagłębianki wciąż pozostają niepokonane i z 18 punktami niezmiennie prowadzą w ligowej tabeli. Ich bilans bramkowy to 22:2.

Teraz przed piłkarkami przerwa reprezentacyjna. Po niej sosnowiczanki zagrają na wyjeździe mecz na szczycie z UKS SMS Łódź (26 września).

Czarni Sosnowiec – ROW Rybnik 5:1 (2:0)

Bramki: 1:0 – Agnieszka Jędrzejowicz (18.), 2:0 – Patricia Fischerova (26.), 3:0 – Martyna Wiankowska (52., karny), 3:1 – Martina Bulavova (57.), 4:1 – Martyna Wiankowska (69.), 5:1 – Klaudia Tobiczyk (90.).

Radość piłkarek Czarnych Sosnowiec po zdobyciu bramki (foto: Dariusz Koziorowski)