Koronawirus w I Liceum Ogólnokształcącym im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Zakażenie COVID-19 stwierdzono u jednej z uczennic.

W piątek dyrekcja I LO poinformowała nas o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednej z uczennic. Uczennica ta oraz pozostali uczniowie z jej klasy, a także siedmioro nauczycieli zostało objętych przez sanepid kwarantanną – poinformował Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Wydział Oświaty pozytywnie zaopiniował wniosek dyrekcji szkoły o przejście w tryb nauczania zdalnego dla uczniów, którzy mieli kontakt z zakażoną uczennicą oraz zdalnego prowadzenia zajęć przez nauczycieli przebywających w kwarantannie. – Zajęcia dla pozostałych uczniów odbywać się będą tak, jak do tej pory, z zachowaniem zalecanych przez MEN i GIS obostrzeń sanitarnych – wyjaśnia Marcin Bazylak.

Do piątku, 11 września, na terenie Dąbrowy Górniczej potwierdzono 137 przypadków zakażenia koronawirusem. 4 pacjentów jest hospitalizowanych. 20 mieszkańców poddanych jest kwarantannie, a 59 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. Za ozdrowieńców uznano dotąd 125 osób. Zmarło 4 mieszkańców.