Rodzice z Katowic chcieli dać dziecku na imię „Sosnowiec”. Urzędnicy odmówili. Pomysł ten docenił prezydent Arkadiusz Chęciński.

W Katowicach znaleźli się rodzice, którzy chcieli dać swojemu synowi na imię „Sosnowiec”. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego odmówił im jednak tłumacząc się przepisami. Nie rejestruje się imion, które są nazwami własnymi miejsc lub odnoszą się do fikcyjnych postaci.

Do sprawy odniósł się prezydent Sosnowca, który docenił pomysł rodziców z Katowic. – Miłość do Sosnowca nie zna granic. Zapraszamy rodziców, którzy chcieli w Katowicach dać na imię swojemu synkowi „Sosnowiec” po zestaw gadżetów, w tym specjalnego bodziaka oraz karty mieszkańca – napisał w mediach społecznościowych prezydent Arkadiusz Chęciński.

W 2020 roku (stan na 28 grudnia 2020 roku) Urząd Stanu Cywilnego w Katowicach zarejestrował rekordową ilość noworodków 6810, czyli o 650 więcej niż rok wcześniej. Urodziło się: 3375 dziewcząt i 3435 chłopców. Jest to największa ilość urodzeń w historii Katowic, jednak wpływ na to ma fakt zamknięcia wielu okolicznych szpitali z uwagi na pandemię.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Każdy mały sosnowiczanin otrzyma od miasta… body