4 lutego w sosnowieckiej bibliotece ceniony reportażysta Cezary Łazarewicz spotka się ze swoimi czytelnikami. Autor będzie promował swoją najnowszą książkę „Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia”.

4 lutego w Zagłębiowskiej Mediatece odbędzie się spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem – dziennikarzem, reportażystą laureatem Literackiej Nagrody Nike. Rozmowa będzie promować książkę „Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Agnieszka Błaszczyk (@czytamsobie)

Urodzony w 1966 roku w Darłowie Cezary Łazarewicz jest cenionym dziennikarzem prasowym, reporterem i publicystą. Publikował w czołowych polskich tytułach prasowych – m.in. w Gazecie Wyborczej, Przekroju, Polityce, Wprost i Newsweeku. Za reportaż „Żeby nie było śladów” otrzymał Nagrodę Literacką Nike, Nagrodę im. Oskara Haleckiego przyznawaną najlepszym książkom popularnonaukowym poświęconym historii Polski w XX wieku oraz Nagrodę MediaTory w kategorii ObserwaTor. Książka ta otrzymała również tytuł Książki 2016 roku w plebiscycie Radia Kraków, była nominowana do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki i Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego oraz znalazła się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

W 2019 roku ukazała się jego najnowsza książka „Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia”. Tym razem Łazarewicz postanowił przyjrzeć się historii Janusza Walusia, który w 1993 roku zamordował Chrisa Haniego, charyzmatycznego działacza Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PostFactum (@postfactumsd)

Spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem odbędzie się we wtorek, 4 lutego, w auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ulicy Kościelnej 11 w Sosnowcu. Początek o godz. 18.00. Rozmowę poprowadzi Monika Wiszniowska. Wstęp wolny.

Na zdjęciu Cezary Łazarewicz podczas 9. Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie (foto: Tomasz Keler)