Po zimowej przerwie, ruszyły długo wyczekiwane prace na Bulwarze Czarnej Przemszy w Sosnowcu, zwycięzcy Budżetu Obywatelskiego z 2016 roku. Mieszkańcom przyjdzie jeszcze trochę poczekać na ukończenie projektu.

Bulwar Czarnej Przemszy to zwycięzca sosnowieckiej edycji Budżetu Obywatelskiego z 2016 roku. Niestety, od samego początku wykonawcy projektu napotykali wiele problemów. Ostatecznie, nie został on ukończony w 2017 roku z powodu złych warunków atmosferycznych.

W tym roku, wraz z pierwszymi ciepłymi promieniami słońca, na alejkach pojawili się, poza rowerzystami i spacerującymi, pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, którzy wykonają alejki dla pieszych. Na odcinku od ul. Wawel do ul. Warneńczyka brakuje jedynie ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu. Natomiast, na fragmencie od ul. Warneńczyka do ul. 1 Maja asfaltu nie ma jeszcze wcale, musi on zostać położony w najbliższym czasie.

Bulwar Czarnej Przemszy - fot. Bulwar Czarnej Przemszy
Bulwar Czarnej Przemszy – fot. Bulwar Czarnej Przemszy

– Jest to dokończenie prac z zeszłego roku, które były zaplanowane – podkreśla Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu. – Trudno przewidzieć termin zakończenia prac. Wszystko zależy od pogody. Na bulwar wysłane są wszystkie możliwe siły. Warto mieć na uwadze fakt, że MZUK prowadzi równolegle kilka inwestycji w mieście. Jednak nie zejdziemy, dopóki nie zakończymy realizacji projektu – dodaje.

Nowe oświetlenie

Nowe ścieżki rowerowe i alejki dla spacerujących i elementy małej architektury to nie jedyne elementy, jakie pojawią się wzdłuż bulwaru. Na bulwarze pojawi się zupełnie nowe oświetlenie. Tradycyjne latarnie zastąpić ma nowoczesne oświetlenie.

– Umowa na zakup nowych lamp została już podpisana. Na ten cel MZUK przeznaczył ponad 200 tys. złotych. Planujemy rozpocząć montaż oświetlenia w drugiej połowie kwietnia – informuje Rafał Łydek. – Następnie, rozpocznie się montaż ławek, stojaków na rowery czy koszy – dodaje.

Bulwar Czarnej Przemszy - fot. Bulwar Czarnej Przemszy
Bulwar Czarnej Przemszy – fot. Bulwar Czarnej Przemszy

W kolejce na realizację czekają już kolejne zadania związane z tą inwestycją, w tym zwycięzca zeszłorocznej edycji budżetu, czyli projekt budowy łącznika Bulwaru Czarnej Przemszy z Bulwarem Brynicy.