Do 31 lipca mieszkańcy gminy Łazy mogą głosować i wybierać najlepszy ich zdaniem projekt w ramach budżetu obywatelskiego.

To trzeci budżet obywatelski w historii gminy. Władze samorządowe na realizację pomysłów mieszkańców zarezerwowały 70 tysięcy złotych. Z sześciu zgłoszonych projektów pozytywną ocenę formalną i merytoryczną otrzymały trzy propozycje.

Mieszkańcy będą mogli głosować na: zakup i montaż altany ogrodowej przy Świetlicy w Trzebyczce, rewitalizację skwerku na Osiedlu Podlesie przy ul. Jesionowej w Łazach oraz utwardzenie nawierzchni drogi dojazdowej do terenów rekreacyjnych w Chruszczobrodzie Piaski.

Projekt z największą liczbą głosów zostanie zrealizowany. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 14 sierpnia. Swój głos oddać można na stronie internetowej.

– Pierwszy raz mieszkańcy gminy Łazy mieli możliwość wybierania projektów w ramach budżetu obywatelskiego w 2016 roku. Był to pierwszy budżet obywatelski nie tylko w Łazach, ale także w całym powiecie zawierciańskim. Budżety obywatelskie są coraz popularniejsze w gminach i miastach, a Łazy należą do liderów w powiecie zawierciańskim. Zawsze zależało nam na poznaniu opinii i potrzeb naszych mieszkańców, budżet obywatelski daje taką możliwość. Dzięki temu realizacja zadań własnych gminy jest bardziej zgodna z oczekiwaniami mieszkańców – podkreśla Ilona Pelon, sekretarz Łaz.

W ramach poprzednich budżetów obywatelskich powstał jeden z placów zabaw w Łazach. Kolejny wygrany projekt zakładał uporządkowanie miejsc postojowych i utwardzenie poboczy przy ul. Wyzwolenia w sąsiedztwie osiedla Podlesie w Łazach.