Trwa głosowanie w ramach piątej edycji budżetu obywatelskiego w Sosnowcu. Wyłoni ono najlepsze projekty, które zostaną zrealizowane w 2019 roku.

Jeszcze tylko przez ten weekend sosnowiczanie mogą oddać swój głos w ramach budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania mają 8 mln złotych na wybrane projekty.

– Dzięki pomysłom mieszkańców, przez ostatnie 4 lata zrealizowaliśmy ponad 140 inwestycji. Są to drogi, chodniki, place zabaw, siłownie, skwery – wszystko to, co dotyczy naszych osiedli i najbliższej okolicy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – To najlepsza zachęta do tego, aby oddać swój głos i namawiać bliskich – dodaje.

Mieszkańcy mogą wybierać spośród 140 projektów, wśród nich znalazły się m.in. Bulwar Czarnej Przemszy na Pogoni, Perła Pogoni – przywrócenie dawnego blasku w Parku Dietla etap II, odbudowa fontanny miejskiej wraz z rewitalizacją otoczenia, trasy zdrowia z aplikacją mobilną czy tor rowerowy.

– W tegorocznej edycji mamy ponad 140 pomysłów na zmiany w mieście, a do rozdysponowania jest 8 mln zł. To o pół miliona więcej niż w ubiegłorocznej edycji – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Jak głosować?

Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie. Swój głos możesz oddać z każdego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (np. komputer, laptop, tablet, telefon). Na formularzu należy podać adres zamieszkania, numer PESEL, drugie imię, numer telefonu, a także zaznaczyć oświadczenie o prawdziwości podanych danych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie.

Swój głos należy potwierdzić hasłem otrzymanym SMS na podany numer telefonu. Bez tego głos zostanie uznany za nieważny. To samo czeka formularze, które nie będą zawierać wymaganych danych, bez zaznaczonego zadania czy z głosem oddanym na dwa projekty lub więcej razy na zadania w Lokalnej Strefie Konsultacyjnej, Strefie Szkolnej lub Przedszkolnej.

CZYTAJ TAKŻE:

Budżet obywatelski w Sosnowcu. Oddano już 26 tysięcy głosów