Już ponad 11 tysięcy osób wzięło sprawy w swoje ręce w trakcie 5 dni głosowania w V edycji sosnowieckiego budżetu obywatelskiego.

Prawie 26 tysięcy głosów oddanych przez ponad 11 tysięcy mieszkańców – to podsumowanie 5 dni sosnowieckiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mogą decydować jeszcze do 19 listopada. – W tegorocznej edycji mamy ponad 140 pomysłów na zmiany w mieście, a do rozdysponowania jest 8 mln zł. To o pół miliona więcej niż w ubiegłorocznej edycji – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

– Dzięki pomysłom mieszkańców, przez ostatnie 4 lata zrealizowaliśmy ponad 140 inwestycji. Są to drogi, chodniki, place zabaw, siłownie, skwery – wszystko to, co dotyczy naszych osiedli i najbliższej okolicy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – To najlepsza zachęta do tego, aby oddać swój głos i namawiać bliskich – dodaje.

Budżet obywatelski w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Budżet obywatelski w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie. Swój głos możesz oddać z każdego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (np. komputer, laptop, tablet, telefon). Na formularzu należy podać adres zamieszkania, numer PESEL, drugie imię, numer telefonu, a także zaznaczyć oświadczenie o prawdziwości podanych danych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie.

Swój głos należy potwierdzić hasłem otrzymanym SMS na podany numer telefonu. Bez tego głos zostanie uznany za nieważny. To samo czeka formularze, które nie będą zawierać wymaganych danych, bez zaznaczonego zadania czy z głosem oddanym na dwa projekty lub więcej razy na zadania w Lokalnej Strefie Konsultacyjnej, Strefie Szkolnej lub Przedszkolnej.

W poprzednich czterech edycjach, mieszkańcy oddali w sumie prawie 200 tysięcy głosów, a na zrealizowane projekty miasto przeznaczyło 25,5 mln zł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zmień swoją okolicę. Rusza głosowanie w budżecie obywatelskim