W piątek, 1 października ruszyło głosowanie w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego w Będzinie. Mieszkańcy miasta mogą wybrać jeden z 22 projektów.

Będzinianie mogą oddać głos poprzez stronę internetową lub osobiście w Urzędzie Miejskim. Każdy mieszkaniec może zagłosować tylko raz. Jest także uprawniony do oddania jednego głosu na jeden z 22 projektów które zostały dopuszczone do głosowania. Łącznie zgłoszono ich 27.

Mieszkańcy Będzina mają na to czas do 12 października. Następnie głosy zostaną zliczone i one zdecydują, które projekty wejdą w fazę realizacji. Ich lista została opublikowana w sieci. Może być ich całkiem sporo. Na ten cel miasto przeznaczy pokaźną sumę.

– Od państwa głosów zależy, które ze zgłoszonych projektów doczekają się realizacji. Na ten cel przeznaczamy kwotę miliona złotych. Dziękuję wszystkim, którzy wykazali inicjatywę przygotowując projekty, a mieszkańców zapraszam do zapoznania się z nimi i dokonania wyboru. Macie czas do 12 października – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

To już czwarta edycja budżetu obywatelskiego w Będzinie. W poprzednich latach mieszkańcy w głosowaniu wybierali rozbudowę placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 2, Strefę Aktywności Rodzinnej w Grodźcu czy Teatr Dormana, w ramach realizacji musical „Kręgi życia”.

CZYTAJ TAKŻE:

Lalki Baby born to świetna zabawka dla dziewczynek w różnym wieku