Rozpoczęła się budowa basenu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu. Prace mają potrwać do końca 2017 roku.

Pływalnia powstanie pomiędzy głównym budynkiem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5, a ul. Bohaterów Monte Cassino. Połączenie budynków będzie w miejscu klatki schodowej i korytarza trzykondygnacyjnej części istniejącego budynku placówki.

Jak już pisaliśmy główna niecka basenu będzie miała 25 x 16,5 m. Będzie ona mieć osiem torów, z których dwa będą miały regulację głębokości, basen rekreacyjno-rehabilitacyjny z torem do nauki pływania. W tej części znajdzie się też brodzik z małą zjeżdżalnią, siedziska z dyszami, a także armatki i gejzer.

– W pierwszej kolejności basen będzie służył uczniom, po lekcjach będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców – mówił przed dwoma miesiącami Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Basen na Zagórzu będzie miał również widownię. W strefie szatniowej zamontowanych zostanie 200 szafek. W budynku będą też dwie sauny – fińska i parowa. Dodatkowo na drugim piętrze budynku umiejscowione zostaną salki rehabilitacyjne.

Wykonawcą prac jest firma Mazur z Jankowic. Prace mają potrwać do kwietnia 2018 roku.

Koszt budowy basenu to 14,5 mln zł. Miasto otrzymało na ten cel spore dofinansowanie – 3,1 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 150 tys. dolarów od fundacji Timkena.