Kompleks basenów w parku Grabek w Czeladzi czeka na mieszkańców Zagłębia. Jego otwarcie zaplanowano na 26 czerwca.

Remont starego basenu w Czeladzi, to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji przez mieszkańców tego miasta. Jego budowa rozpoczęła się w maju 2020 roku. Za prawie 12 milionów złotych inwestycję realizowała sosnowiecka firma CEW.

– Basen w naszym mieście był bardzo potrzebny. Pamiętam, jak moje dzieci spędzały tu czas latem i teraz cieszę się, że na czeladzkich basenach będą mogły się teraz bawić wnuczki – mówi pani Teresa, mieszkanka Czeladzi.

Nowoczesny kompleks basenów w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Nowoczesny kompleks basenów w Czeladzi

Przypomnijmy. W ramach prowadzonej przez Czeladzkie Wodociągi inwestycji, powstał nowoczesny kompleks basenowy, w skład którego wchodzi: basen pływacki o długości 25 metrów, basen rekreacyjny o długości niespełna 25 metrów, wodny plac zabaw, brodzik oraz zaplecze techniczne.

– Basen pływacki będzie pełnił funkcję sportową. Został wyposażony w cztery tory pływackie oddzielone za pomocą lin oraz pasów kolorystycznych w dnie i ścianie niecki. Ściany nawrotne zostały wyposażone w słupki nawrotne – mówi Jakub Kubasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Czeladzi.

Basen rekreacyjny został z kolei wyposażony w leżankę z masażerem, armatkę oraz kurtynę wodną. – Wśród atrakcji wodnego placu zabaw znajdziemy aktywator, armatkę wodną, zabawkę wodną typu kwiatek, zabawkę wodną typu owad, zabawkę wodna typu zwierzę, zabawkę tryskającą typu „wodna galaretka”, parasol wodny, tunel z kręgów, tunel wodny, gejzer ziemny – wymienia Jakub Kubasik.

Całość uzupełnia plac rekreacyjny z siłownią na świeżym powietrzu i urządzeniami do zabawy, zaplecze sanitarno-szatniowe oraz parking na około 100 miejsc.

Nowoczesny kompleks basenów w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Otwarcie basenu w Czeladzi

Kompleks basenów w Czeladzi zostanie otwarty w najbliższą sobotę, 26 czerwca, o godz. 10.00. Na wszystkich odwiedzających przygotowano moc atrakcji – będą zabawy, konkursy i animacje.

Tego dnia będzie można również wypełnić obowiązek i wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Kto jeszcze tego nie zrobił, będzie mógł się spisać przy specjalnym stanowisku. Pracownicy spisowi będą czekać od 10 do 14.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Dobiega końca budowa nowego kompleksu basenów w Czeladzi