Błażej Radwanek przeniósł się do Garbarni Kraków. W ekipie „Brązowych” zagra na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

21-letni Błażej Radwanek przeprowadził się do Zagłębia Sosnowiec z Hutnika Kraków, gdzie zaczynał swoją przygodę z piłką. W rundzie jesiennej Fortuna 1 Ligi zagrał w 6 spotkaniach i strzelił jednego gola w spotkaniu z GKS-em 1962 Jastrzębie. Ponadto wystąpił w pucharowym spotkaniu z ŁKS-em Łódź.

– Chciałbym regularnie grać i pomóc drużynie Garbarni, aby przede wszystkim utrzymała się w lidze oraz walczyła o jak najwyższe cele – mówi Błażej Radwanek.

Michał Kieca został wypożyczony do Skry Częstochowa fot. zaglebie.eu
Michał Kieca został wypożyczony do Skry Częstochowa fot. zaglebie.eu

Lista transferowa Zagłębia

Błażej Radwanek to kolejny zawodnik, który został opuszcza Zagłębie. Wcześniej do Skry Częstochowa wypożyczony został Michał Kieca. Wychowanek sosnowieckiego klubu w bieżącym sezonie zaliczył jedynie 16 minut w wyjazdowym spotkaniu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza oraz całe spotkanie w pucharowym starciu z ŁKS-em Łódź. – Szkoda, że w rundzie jesiennej nie udało mi się rozegrać więcej minut. Ale takie jest życie piłkarskie, trzeba zejść o klasę niżej i udowodnić swoją wartość. Po okresie półrocznego wypożyczenia chciałbym wrócić do Zagłębia i pokazać, że zasługuję na grę w tym klubie – mówi Michał Kieca.

Na liście transferowej Zagłębia znaleźli się także: Dawid Ryndak, Stanisław Biłenkyj, Mateusz Bieniek oraz Carl Stewart.

Piłkarze Zagłębia mają już za sobą pierwszy trening w 2020 roku – fot. zaglebie.eu

Bez rewolucji w składzie

Na razie Zagłębie nie pozyskało jeszcze żadnego nowego gracza. Na wielkie zmiany się jednak nie zanosi. Wiadomo, że Dariusz Dudek chciałby pozyskać prawego obrońcę, co najmniej jednego młodzieżowca oraz napastnika. Testom mają zostać poddani gracze krajowe, ale także piłkarze zagraniczni.

Olaf Nowak na konferencji prasowej przed meczem z Wisłą Kraków - fot. MZ
Olaf Nowak na konferencji prasowej przed meczem z Wisłą Kraków – fot. MZ

Olaf Nowak za drogi

Jednym z przymierzanych do Zagłębia piłkarzy był Olaf Nowak, który wiosną ubiegłego roku reprezentował już barwy sosnowiczan. Napastnik został wypożyczony przez Zagłębie Lubin do Wisły Płock, ale jesienią nie przebił się do składu. Zawodnik nie wróci na Stadion Ludowy. Pierwszoligowca nie stać w tej chwili na zatrudnienie Nowaka.

Łukasz Kozakowski zrezygnował z funkcji wiceprezesa Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu
Łukasz Kozakowski zrezygnował z funkcji wiceprezesa Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Bez wiceprezesa i z nowym dyrektorem akademii

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie w Zagłębiu doszło do kilku istotnych zmian w strukturze tego klubu. Po zaledwie trzech miesiącach do dymisji podał się wiceprezes Łukasz Kozakowski, który odpowiedzialny był za sprawy organizacyjne i finanse. Odszedł też dyrektor Akademii Zagłębia Jarosław Wojciechowski. Jego następcą został Michal Farkas, który pracował już w akademii i był w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu.

Nowi w sztabie szkoleniowym

Do zmian doszło również w samym sztabie szkoleniowym. Trenerem mentalnym został Rafał Kubów, a analitykiem Portugalczyk Fabio Ribeiro.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Piłkarze Zagłębia wrócili do treningów. Szymon Pawłowski przeszedł zabieg