Łukasz Kozakowski zrezygnował z funkcji wiceprezesa Zagłębia Sosnowiec. Z klubem pożegnał się też dyrektor Akademii Zagłębia Sosnowiec Jarosław Wojciechowski.

33-letni Łukasz Kozakowski pojawił się w sosnowieckim klubie pod koniec września. Nowy wiceprezes miał odciążyć w obowiązkach prezesa Marcina Jaroszewskiego. Miał on odpowiadać m.in. za sprawy finansowe i organizacyjne.

– W zarządzie Zagłębia będę odpowiadał za sprawy finansowe i organizacyjne. Sytuacja klubu jest stabilna, a cel sportowy jest taki, by odwrócić niekorzystny trend. Mam nadzieję, że od soboty wrócimy na właściwe tory – mówił pod koniec września Łukasz Kozakowski.

Jego misja nie trwała jednak zbyt długo. Po blisko trzech miesiącach absolwent studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także studiów podyplomowych prawa gospodarczego i handlowego oraz administracji i zarządzania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach podał się do dymisji. Zrobił to na grudniowym zebraniu rady nadzorczej Zagłębia.

Klub nie komentuje tej decyzji. – O powodach swej decyzji Łukasz Kozakowski poinformował właściciela spółki w osobnym piśmie – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Prezesowi Marcinowi Jaroszewskiemu nadal będzie pomagać Grzegorz Książek, który od września jest dyrektorem zarządzającym w klubie. Przypomnijmy, że Książek to udziałowiec, sponsor i były piłkarz Zagłębia.

Jarosław Wojciechowski i Robert Stanek - fot. MZ
Jarosław Wojciechowski i Robert Stanek – fot. MZ

Zmiany w Akademii

To nie koniec zmian w strukturach sosnowieckiego klubu. Od stycznia dyrektorem Akademii Zagłębia Sosnowiec nie jest już Jarosław Wojciechowski. W tej roli zastąpi go Michal Farkas, który wcześniej związany był z akademią, ponadto był w sztabie trenerskim pierwszej drużyny.

Jarosław Wojciechowski rozpoczął pracę w Akademii Zagłębia 1 sierpnia 2013 roku. Jako jej dyrektor i wiceprezes Fundacji odpowiadał za szkolenie i rozwój sportowy młodych piłkarzy. Zbudował fundamenty organizacyjne akademii, tworząc jej nowe struktury. Pod koniec ubiegłego roku Akademia Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura otrzymała złoty certyfikat od Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

  1. No ciekawe co panowie znajdą w trakcie prowadzonej kontroli? Bo czytając raport RIO widać że żadne przepisy prawa się nie liczą a może w spółce niepotrzebne są faktury i rachunki?

  2. Podstawową rzeczą jest to kto odpowiada za daną spółka a przecież jest to oczywiste że właściciel czyli w tym przypadku nikt inny tylko Chęciński i to on powinien umieć dokonać doboru i wyboru władz spółki. Można jednak poddać w wątpliwość umiejętności w zakresie zarządzania przy tak dużych problemach w wielu zakładach przez niego nadzorowanych.

  3. Na cholerę się tak jarać tym miernym kopaniem piłki?
    Żeby to jeszcze coś grali…
    Normalnie KS Tęcza.
    Chodzi o to, żeby plusy nie przesłoniły minusów, no nie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here