Błażej Radwanek został nowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. 21-letni skrzydłowy grający także na pozycji napastnika podpisał z sosnowieckim klubem 3-letni kontrakt.

Zagłębie pozyskało kolejnego piłkarza. W nowym sezonie bramki dla sosnowiczan będzie strzelał 21-letni Błażej Radwanek, który jest wychowankiem Hutnika Kraków.

– Zagłębie było najbardziej konkretne w rozmowach i bardzo się cieszę, że zostałem piłkarzem tego klubu. Do tego super obiekty, świetna baza – uważa Błażej Radwanek.

W ostatnim sezonie Radwanek wystąpił w 25 meczach w barwach Hutnika, który rywalizuje w grupie IV trzeciej ligi. Jego dorobek strzelecki w tym okresie to 5 bramek.

– W Zagłębiu można się rozwinąć piłkarsko, zwłaszcza przy boku tak znakomitego piłkarza, jakim jest Szymon Pawłowski. Od niego można się dużo nauczyć. Mój główny cel to granie, chciałbym jak najczęściej pojawiać się na boisku. Nie boję się ciężkiej pracy w Zagłębiu, bez tego nie ma rozwoju piłkarskiego. Liczę na to, że nowy trener da mi szansę pokazania się w drużynie – dodaje Radwanek.

Sporo zmian w kadrze

Przypomnijmy, że Błażej Radwanek to kolejny piłkarz, który dołączy do nowej drużyny Zagłębia. Wcześniej klub pozyskał 18-letniego obrońcę Mateusza Bienieka oraz 30-letniego Rafała Grzelaka, który może grać zarówno w obronie, jak i w pomocy. Ponadto z wypożyczeń do Zagłębia powraca trzech zawodników, którzy występowali ostatnio na poziomie II ligi. Są to: Patryk Mularczyk (GKS Bełchatów), Michał Kieca (Skra Częstochowa) i Konrad Budek (Ruch Chorzów).

Ze spadkowicza z Lotto Ekstraklasy odejdzie aż trzynastu zawodników. Są to: Georgios Mygas, Michael Heinloth, Martin Tóth, Lukáš Greššák, George Iwaniszwili, Giorgi Gabedawa oraz Patrik Mráz.

Nowe kluby znaleźli już Żarko Udovicić, który podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk, Lukáš Hroššo, który od przyszłego sezonu będzie bronił barw Cracovii, a także Mateusz Cichocki, który przeszedł do Radomiaka Radom. Z wypożyczenia do macierzystych klubów wracają napastnicy Vamara Sanogo (Legia Warszawa) i Olaf Nowak (Zagłębie Lubin). Na listę transferową wystawiony został Tomasz Nowak.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego przygotowania do nowych rozgrywek rozpoczną 17 czerwca. Tydzień wcześniej do Sosnowca zawitają zawodnicy testowani.