W niedzielę, 12 stycznia, już po raz szósty wyruszy sosnowiecki bieg „Policz się z cukrzycą”, który odbędzie się w ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

6. edycja sosnowieckiego Biegu „Policz się z cukrzycą”, na dystansie 6 km, będzie jedną z wielu imprez organizowanych w Sosnowcu w ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę, 12 stycznia. Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec wraz z Wosp Sosnowiec i MOSiR Sosnowiec.

Głównym przesłaniem wydarzenia jest nagłośnienie problemu, jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. – Do udziału w zawodach zapraszamy również osoby uprawiające nordic walking – mówią organizatorzy.

Miejscem sosnowieckiego biegu są tereny rekreacyjne w okolicach sosnowieckiego jeziora Stawiki. Start i meta biegu zlokalizowane będą na terenie kompleksu piłkarskiego Kresowa, obok Stadionu Ludowego.

Trasa 6. Sosnowieckiego Biegu „Policz się z cukrzycą” - fot. Harpagan Sosnowiec
Trasa 6. Sosnowieckiego Biegu „Policz się z cukrzycą” – fot. Harpagan Sosnowiec

Warunkiem wzięcia udziału w biegu jest ukończenie 16 roku życia oraz wpłata minimum 20 zł do puszki 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w biurze zawodów przy odbiorze pakietu startowego. Początek biegu o godz. 11.00.

– W zeszłym roku udało nam się zebrać 6585 zł. Liczymy, że tym razem uda się pobić ten wynik – mówią organizatorzy.

Zgłoszenia do biegu przyjmowane są do 7 stycznia drogą elektroniczną pod adresem wosp2020@harpagansosnowiec.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz datę urodzenia uczestnika zawodów. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie organizatora.