Na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Tworzeń do końca maja 2018 miało powstać duże turbinowe rondo. Takie były plany dąbrowskich urzędników, jednak póki co nic z nich nie będzie.

Pod koniec ubiegłego roku dąbrowski magistrat zapowiadał budowę ronda turbinowego przed Hutą Katowice. Rondo na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Tworzeń miało zastąpić sygnalizację świetlną. Inwestycja miała zostać zrealizowana do końca maja 2018 roku.

Planujemy w tym miejscu budowę dużego ronda, które jest lepszym rozwiązaniem niż sygnalizacja świetlna. Mamy już gotowy projekt budowlany i chcemy, aby rondo powstało w przyszłym roku – zapowiadał w grudniu Marcin Bazylak, zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej odpowiedzialny za inwestycje.

Przy rondzie miały powstać chodniki, przejścia dla pieszych i droga rowerowa. Takie były plany, ale póki co z ich realizacją miasto ma spory problem. Powód? Urzędnicy unieważnili przetarg na budowę ronda, ponieważ kwota 7,4 mln zł, którą miasto zamierzało przeznaczyć na tę inwestycję, była o kilka milionów złotych niższa od wyceny zainteresowanych firm.

Z tego też powodu, plany budowy ronda turbinowego przed hutą zostały przez miasto odłożone. Na jak długo? Tego nie wiadomo.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Najstarszy w mieście park przejdzie prawdziwą metamorfozę. Miasto podpisało umowę