Sosnowiec ma rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – WOŚP to my wszyscy. Ta nazwa to już instytucja, którą wszyscy budujemy. Mam nadzieję, że nigdy nie zostanie zmieniona – mówił Jurek Owsiak, podczas uroczystego otwarcia ronda.

Nazwę „Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” zyskało rondo u zbiegu ulic Kombajnistów, Zaruskiego i Małe Zagórze. W uroczystości wziął udział Jurek Owsiak. – Orkiestra nie dzieli, orkiestra łączy – od trzech dekad, tyle ile trwa nowa Polska. To jest najpiękniejsze, co nam się wszystkim udało – mówił szef WOŚP.

Sosnowiec ma rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – fot. UM Sosnowiec

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zadeklarował, że miasto nadal będzie wspierać WOŚP. – Nie wyobrażam sobie, żeby takie miasto jak Sosnowiec, i tacy wspaniali mieszkańcy, nie pracowali razem z Jurkiem Owsiakiem na rzecz nas wszystkich. Tych, którzy potrzebują pomocy. Każdego roku to jest wielka radość wszystkich mieszkańców, którzy często dziękują mi za to, że wojewódzki finał WOŚP odbywa się właśnie w Sosnowcu – powiedział prezydent Arkadiusz Chęciński.

Sosnowiec ma rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – fot. EG

Rondo WOŚP w Sosnowcu

Z inicjatywą uhonorowania WOŚP nazwą jednego z rond wystąpili na początku roku radni Koalicji Obywatelskiej i Wspólnie dla Sosnowca. W końcu kwietnia Rada Miasta jednogłośnie poparła ten pomysł.

– Warto upamiętnić WOŚP, który wyzwala wiele pozytywnych emocji wśród mieszkańców, którzy bardzo chętnie co roku angażują się w różnych formach w działaniu orkiestry. Nazwanie ronda przy Górce Środulskiej „Rondem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” to ukłon nie tylko w stronę wszystkich zaangażowanych osób, ale przede wszystkim wszystkich uratowanych dzieci i dorosłych, dzięki sprzętowi zasilającemu także sosnowieckie szpitale – argumentowali sosnowieccy radni.

Jurek Owsiak w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Co ważne, rondo WOŚP co roku będzie miało jeszcze dodatkowego patrona. Będzie on wyłaniany co roku podczas licytacji, która będzie poprzedzała finał WOŚP.

Przypomnijmy. 29. finał WOŚP odbył się 31 stycznia. Zebrano rekordową kwotę 210 813 830,10 zł. Środki są przeznaczane na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Popularne rondo WOŚP wylicytowane za ponad 32 tys. złotych