Aluron Virtu Warta Zawiercie dokonał pierwszego transferu przed nowym sezonem. Do zarządu klubu dołączył Bartosz Górski, który w ostatnich latach był prezesem Asseco Reovii Rzeszów.

Jurajscy Rycerze dokonali pierwszego transferu przed nowym sezonem PlusLigi. Nie chodzi tu jednak o żadnego siatkarza, a o mocne wsparcie menedżerskie. Nowym nabytkiem został Bartosz Górski, który został wiceprezesem zarządu Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

– To moje nowe wyzwanie! Z takimi świetnymi ludźmi wokół i niesamowitymi kibicami wszystko jest możliwe! – napisał na Twitterze Bartosz Górski, nowy wiceprezes czwartego klubu PlusLigi sezonu 2018/2019.

Bartosz Górski przez ostatnich dziesięć lat zarządzał jednym z najlepszych klubów siatkarskich w Polsce, Asseco Resovią Rzeszów, z którą zdobył wiele medali Mistrzostw Polski (trzy złote, trzy srebrne oraz dwa brązowe medale) oraz tytułu w Europie (srebrny medal Ligi Mistrzów oraz srebrny medal Pucharu CEV). W listopadzie zeszłego roku złożył rezygnację z funkcji prezesa, a jego miejsce zajął Krzysztof Ignaczak. Górski jest również autorem publikacji naukowej o tematyce zarządzania sportem. W grudniu ubiegłego roku została wydana jego autorska książka „Menedżer Sportu – Zarządzanie Klubem w praktyce”.

Nowy wiceprezes ma wzmocnić sferę organizacyjną i marketingową, a także zająć się pozyskiwaniem sponsorów. – Cieszy mnie, że rozmowy, które prowadziliśmy od dłuższego czasu przyniosły pozytywne zakończenie i Bartosz Górski zasila Jurajskich Rycerzy. Jego angaż w klubie wpisuje się w długofalową koncepcję naszego rozwoju, a doświadczenie w zarządzaniu czołowym klubem będzie bezcenne przy dalszym wzmacnianiu naszej działalności – mówi Kryspin Baran, prezes Aluron Virtu Warty Zawiercie.

– Dziękuję za zaufanie Kryspinowi Baranowi, z którym złapałem wspólny język. Mamy podobne spojrzenie na siatkówkę. Mamy też marzenia, które chcemy spełniać. Chcemy rozwijać ten klub, by czołowa rola Aluronu Virtu Warty Zawiercie w siatkówce i nie tylko nie była już dla nikogo niespodzianką i byśmy mogli co roku mówić, że jesteśmy coraz lepsi – powiedział Bartosz Górski.

Aluron Virtu Warta Zawiercie to prawdziwa rewelacja tego sezonu. Podopieczni Marka Lebedewa zakończyli rozgrywki na czwartym miejscu i byli dosłownie o krok od wyeliminowania ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i awansu do wielkiego finału.

Foto: Krzysztof Popiół