W wakacje łatwiej będzie dojechać do kąpielisk i ośrodków rekreacyjnych miejską komunikacją publiczną. Zmiany obowiązywać będą do końca wakacji.

Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził w rozkładzie jazdy zmiany, które m.in. ułatwią dojazdy do popularnych latem miejsc. Wprowadzone wraz z rozpoczęciem wakacji zmiany w kursowaniu autobusów ułatwią lub umożliwią przejazdy do popularnych w regionie kąpielisk i ośrodków rekreacyjnych.

Wakacyjne rozkłady jazdy ZTM obowiązują od 20 czerwca. – Pamiętajmy, aby od tego dnia sprawdzać godziny odjazdów, które obowiązują w czasie wakacji. Przestają być ważne informacje opatrzone adnotacjami typu „Dni robocze szkolne”, „Dni robocze szkolne i w ferie” oraz „Soboty, niedziele poza wakacjami” – przypomina Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Warto zatem upewnić się przed wyjściem na przystanek i sprawdzić rozkład jazdy na naszej stronie internetowej – dodaje.

Zmiany obowiązują głównie w weekendy i dni świąteczne. Do zbiornika Rogoźnik, od Bobrownik wydłużona zostanie trasa linii 52, a także w kierunku zalewu pojawią się dodatkowe kursy linii 700. Ponadto, zmieniona zostanie trasa linii 98 na odcinku Chorzów – Dolina Górnika, dzięki czemu umożliwiony zostanie dojazd do pobliskich stawów.

Łatwiej będzie także dostać się do Dąbrowy Górniczej, nad zbiornik Pogoria I. W niedzielę i święta autobusy obsługujące linię 175 będą przegubowymi. Ułatwiony będzie również dojazd do gliwickiego jeziora Czechowickiego, gdzie uruchomiona zostanie typowo wakacyjna linia nr 650, która umożliwi dojazd do kąpieliska.

W wakacyjnym rozkładzie uwzględniono również dojazd do Zabrza (kąpielisko Maciejów), gdzie codziennie, nie wyłączając niedziel i świąt z zakazem handlu, zmieniona zostanie trasa autobusów linii nr 250, dzięki czemu umożliwiony zostanie dojazd do obiektu. Dodatkowo, codziennie kursować będą autobusy typowo wakacyjnej linii nr 659.

Ponadto, na początku maja uruchomione zostały bezpłatne linie autobusowe PAP1, PAP2, PAP3 i PAP4. Kursują one w kierunku jeziora Paprocany w Tychach. Połączenia te, podobnie jak wcześniej wymienione, również zostały zaplanowane z myślą o tych mieszkańcach regionu, którzy w czasie wakacji preferują spędzać wolny czas w miejscach o charakterze rekreacyjnym.