To był bardzo kolorowy piątek i idealny początek wakacji. 21 czerwca w Parku Sieleckim odbyła się jedna z najbardziej kolorowych imprez rozpoczynających lato – Eksplozja Kolorów.

Kolejny rok z rzędu Sosnowiec odwiedziły setki ludzi, by wspólnie pomalować siebie i innych w różne kolory. W ten sposób mieszkańcy przywitali lato. Na imprezie pojawiła się kolorowa energia. Wszystkich połączyła muzyka, radość i nadzieja.

Jak przystało na imprezy, w których główną rolę odgrywa proszek holi, kolorowanie nieba odbywało się co chwilę. Wyrzut kolorowych barwników sprawiał ogromną radość, zarówno młodszym, jak i starszym mieszkańcom miasta.

Sosnowiecka Eksplozja Kolorów jest wzorowana na Festiwalu Kolorów, którego najważniejszym momentem jest wyrzut w powietrze kolorowych proszków. Tego typu imprezy stają się w Polsce tradycją i nawiązują do hinduskiego święta Holi, podczas którego ludzie obrzucają się kolorowymi proszkami i polewają wodą. Ma to symbolizować odrzucenie wszelkiej złości oraz zmianę pór roku. Tęczowe kolory oznaczają także różnorodność.