W siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Sosnowcu uruchomiono nową siedzibę regionalnej Włoskiej izby, która reprezentuje największych włoskich inwestorów w Polsce.

Siedziba Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej znajduje się w budynku podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej Katowickiebj Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Żytniej 8 w Sosnowcu. Została ona otwarta w obecności Aldo Amati Ambasadora Włoch w Polsce, przedstawicieli KSSE oraz miast Dąbrowy Górniczej i Sosnowca.

Spotkanie inauguracyjne było także doskonałą okazją do do celebrowania i wzmocnienia współpracy z lokalnymi instytucjami, o strategicznym znaczeniu dla interesów włoskiej społeczności biznesowej na tym terytorium.

– Sosnowiec od dziesięcioleci mocno związany jest z włoskim przemysłem. Jednak największy boom inwestycyjny włoskiego kapitału to zasługa działań sosnowieckiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z całego serca dziękuję kierownictwu strefy, zawsze możemy na Państwa liczyć – podkreślił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Sosnowcu - fot. mat. pras.
Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Sosnowcu – fot. mat. pras.

Otwarcie Włoskiej Izby Handlowo- Przemysłowej zbiegło się z 23 rocznicą powstania Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Tylko w Zagłębiu Brembo i Bitron zatrudniają ponad cztery tysiące pracowników. Izba to także szansa dla polskich firm, które chcą zaistnie na włoskim rynku. Dzięki siedzibie izby w Sosnowcu teraz ten kontakt dla firm z naszego regionu będzie łatwiejszy – tłumaczył w czasie uroczystego otwarcia Mateusz Rykała, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce – La Camera di Commercio e dell’Industria Italiana in Polonia (CCIIP) jest organizacją non-profit uznaną przez Rząd Włoski. W ciągu 20 lat działalności stała się uznanym i wpływowym środowiskiem biznesowym zrzeszającym ponad 120 członków, zarówno włoskich jak i polskich. Najwięksi włoscy inwestorzy w Polsce są reprezentowani właśnie przez Izbę.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here