Trwa kampania „Zamieszkaj w Zawierciu”, w ramach której można kupić przestrzeń pod zabudowę mieszkaniową i usługową. Obecnie nabyć można atrakcyjne działki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

W tym miesiącu Zawiercie przygotowało ofertę dla osób, które szukają działki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Dokładna lokalizacja to ulica Szara na terenie Osiedla Żerkowice. – Od początku kadencji realizujemy kampanię „Zamieszkaj w Zawierciu”, dzięki której sprzedaliśmy 42 nieruchomości przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę mieszkaniową i usługową. Łączny dochód to około 9,8 mln zł brutto – podkreśla Łukasz konarski, prezydent Zawiercia.

Działki na sprzedaż są dobrze skomunikowane z drogą krajową nr 78, a w odległości 300 metrów zlokalizowany jest przystanek komunikacji miejskiej. W pobliżu przebiega trasa rowerowa, a 3,5 km dalej znajduje się Okiennik Wielki oraz Skarżyce z Zamkiem Bąkowiec. To zatem odpowiednie miejsce dla osób, które z jednej strony chcą się cieszyć się urokami życia w jurajskiej scenerii, a z drugiej – chcą szybko i komfortowo dotrzeć do centrum miasta. Sam dworzec PKP w Zawierciu jest oddalony od działek o około 11 km.

Pociągiem z Zawiercia do Warszawy pojedziemy około 2 godzin. Koleje Śląskie zapewniają natomiast szybki transport na trasie Gliwice – Częstochowa. Do 2023 roku planowane jest z kolei zakończenie rewitalizacji linii kolejowej nr 182 Zawiercie – Tarnowskie Góry. Dzięki tej inwestycji, w 23 minuty będzie można dojechać pociągiem do lotniska w Pyrzowicach.

Informacje na temat działek przeznaczonych na sprzedaż publikowane są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Zawierciu oraz stronie „Zamieszkaj w Zawierciu”.