RSO to program na telefony komórkowe, który informuje o trudnościach drogowych czy pogodowych, a w dodatku może służyć wiedzą co robić w trudnych warunkach i ostrzegać.

Jedynym warunkiem korzystania z aplikacji RSO, czyli Regionalnego Sytemu Ostrzegania jest jej ściągniecie. Po dokonaniu tego, w każdym czasie i okolicznościach użytkownicy są na bieżąco z informacjami o korkach, wypadkach drogowych, lokalnych podtopieniach dróg i co ważne, robotach drogowych mogących spowalniać ruch kołowy na ważnych komunikacyjnie trasach.

Jest również podział na kategorie, według, których można wybrać jakie informacje interesują nas w danej chwili. Wyodrębniono zakładkę dla kierowców, pokazującą utrudnienia na drodze oraz ogólną grupę ostrzeżeń, w której znajdują się zawiadomienia z dziedziny meteorologii, hydrologii i stanu wód.

Przydatne mogą okazać się poradniki, które mówią jak należy zachować się w trudnych sytuacjach mogących przydarzyć się w każdych okolicznościach życia, takich jak pożar, podtopienia, wypadek drogowy czy także zagrożenia epidemiami i terrorem. W zakładce poradnik obywatela znajdują się ważne informacje dotyczące zachowań, o których trzeba pamiętać.