Dzięki inicjatywie trzech teatrów, odbędzie się koncert charytatywny, który ma na celu okazać pomoc i wsparcie aktorce Ewie Kopczyńskiej. Potrzebna jest pomoc finansowa, by dokończyć rehabilitację po wypadku.

W grudniu 2020 roku w głowie artystki pękł tętniak, w wyniku czego doszło do krwotoku podpajęczynówkowego z tętnicy środkowej mózgu. Przez trzy tygodnie aktorka była w śpiączce. 18 stycznia otworzyła oczy. Jej stan powoli się poprawia, ale wciąż musi być leczona i rehabilitowana.

Aby jej pomóc Teatr Zagłębia, Teatr Rozrywki i Teatr Śląski łączą siły by dać koncert, podczas, którego wolontariusze Fundacji Stacja 6 będą zbierać pieniądze potrzebne na leczenie Ewy Kopczyńskiej.

Już 22 sierpnia o godzinie 18:00 w Teatrze Zagłębia będzie można podziwiać występ aktorów, takich jak: Agnieszka Bieńkowska, Beata Deutschman, Krzysztof Korzeniowski, Tomasz Muszyński, Ewa Leśniak, Barbara Lubos, Agnieszka Radzikowska, Kamil Franczak i Wioletta Białk. Wydarzenie poprowadzi Przemysław Kania.

Wejście jest darmowe, jednak ze względu na obowiązujący limit miejsc wynikający z aktualnych obostrzeń, w kasie Teatru Zagłębia należy pobrać wcześniej bezpłatną wejściówkę na koncert. Można również dokonać telefonicznej rezerwacji pod numerem: 32 266 11 27.