40 kapłanów na czele z biskupem Grzegorzem Kaszakiem podejmie całodzienny post o chlebie i wodze w intencji nowych powołań w diecezji sosnowieckiej.

Przez cały Wielki Post, czyli od Środy Popielcowej do Wielkiej Środy, 40 kapłanów z biskupem Grzegorzem Kaszakiem na czele, będzie kolejno podejmowało całodzienny post o chlebie i wodzie w intencji nowych powołań w diecezji sosnowieckiej.

Pomysłodawcą projektu jest ks. Michał Borda, dyrektor wydziału katechetycznego sosnowieckiej kurii. Postną sztafetę w intencji powołań rozpocznie w Środę Popielcową ks. kanclerz Mariusz Karaś, a zakończy w Wielką Środę biskup Grzegorz Kaszak.

Do przyłączenia się do inicjatywy, w dowolnie wybranym dniu Wielkiego Postu, organizatorzy zapraszają wszystkich diecezjan. – Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań do diecezjalnego seminarium – mówi ks. Michał Borda.

W parafiach wystawione zostaną listy, na które można wpisać taką deklarację – imię, nazwisko i wybraną datę. Proboszczowie złożą je w symbolicznym darze w sosnowieckiej katedrze w Wielki Czwartek.

Intencja postnej sztafety nie jest przypadkowa. Jak przekazali przedstawiciele kurii, w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie kształci się obecnie 16 kleryków, w tym zaledwie jeden na pierwszym roku. – W tym roku święcenia kapłańskie przyjmie 4 diakonów, a święcenia diakonatu – 2 alumnów – przekazał ks. Borda.

12 KOMENTARZE

  1. O chlebie, wodzie i w ubóstwie powinni żyć na codzień. A nie jakaś tygodniowa pokazówa. I to jeszcze we własnej sprawie. Może jakiś post dedykowany dzieciom -ofiarom księży pedofilów?

  2. Beka jak lewackie komusze przepite ryje skomlają w internecie jak tylko usłyszą słowo kościół, szkoda że tacy cwani pod kościołami nie jesteście przepite komusze ryje 😀

    • To akurat prawda. Jeden z drugim plują jadem na Kościół, ale jak Chrzest, Ślub czy Pogrzeb to zdzierają spodnie na kolanach na klęczkach na plebanie zasuwając.

    • O widzę, że ręką dzisiaj pozwoliła się ogolić i szanowny Pan zobaczył swą podobiznę w lustrze. Słowa komentarza jak na „prawdziwego” katolika przystało. Gratuluję. Radzę przeczytać choć raz w życiu Biblię. Wiem, że to wyzwanie (ok 1350 stron drobnym drukiem) ale warto aby wiedzieć o czym się mówi.

  3. Taaa.. chleb i woda…. a poza tym wypasione fury, plebanie, złote pierścienie, kasa, władza, przywileje… Obłuda i hipokryzja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here