Trwają prace przy budowie drugiego ronda przy ulicy Grota-Roweckiego w Sosnowcu. Prace mają potrwać do końca maja.

Po tym, jak na początku roku zakończono pierwszy etap prac u zbiegu ulic Gospodarczej i Grota Roweckiego, wykonawca rozpoczął kolejne prace. W ramach pierwszego etapu wykonano przebudowę od ulicy Udziałowej do wysokości budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W ramach tych robót w miejscu dawnego skrzyżowania Grota-Roweckiego i Gospodarczej powstało rondo.

Drugi etap prac zakłada przebudowę fragmentu ulicy do wysokości wiaduktu nad S86 wraz z budową drugiego, nieco rozciągniętego ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego, Hallera i Ptasiej. Przebudowana zostanie również zatoka autobusowa znajdująca się pomiędzy ul. Rudną i Grota-Roweckiego.

Obecnie pracę są już dość zaawansowane. Widać połowę nowego ronda, które ma poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy, a także wyjazd mieszkańców z okolicznych ulic. Kierowcy korzystają już z powstałej wysepki.

Jest też dobra wiadomość dla rowerzystów. Wzdłuż ulicy Grota-Roweckiego powstaje droga rowerowa, która pozwoli miłośnikom rowerów na bezpiecznie dojechanie do ścisłego centrum miasta. Wkrótce powstaną tu także nowe chodniki wzdłuż drogi.

Wykonawca, którym jest gliwicka firma Silesia Invest, na wykonanie II etapu inwestycji ma czas do końca maja 2019 roku. Koszt całej inwestycji to ponad 4,8 mln złotych.

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

 1. Panie Chęciński czekamy ba propozycję nazwy ronda, może im. Świętego Grzegorza Schetyny męża stanu? To przyblużyłoby pana do mankietu Schetyny celem cmoknięcia!

  • Mądry polak po szkodzie, ja jednak myślałam i nie głosowałam na niego. Jednak jak się okazało w tym mieście większość ma problemy z myśleniem.

   • Masz rację, ja jeszcze dodam , że nie ufaj NIGDY NIKOMU, kto choć otarł się o PO! Ja byłem naiwny i sądziłem, że to wybory samorządowe na lokalnego, apartyjnego Prezydenta Miasta , a on okazał się partyjnym aparatczykiem!

  • Jeśli Chéciński chce politykować to do sejmu wynocha, tutaj wynajęliśmy go jako samorządowca i za to my płacimy, a nie za atakowanie na każdym kroku polskiego rządu! Co on teraz jest w stanie załatwić dla Sosnowca w jakimkolwiek ministerstwie?

 2. Chęciński uważa że wygrał rządzenie a nie pracę polegającą na zarządzaniu miastem. Trudno się jednak temu dziwić bo gdzie on miał się uczyć zarządzania on po prostu tego nie umie i raczej się nie nauczy. Natomiast brak wiedzy i zaślepienie wodzem doprowadziło do tego co mamy obecnie i nie będzie lepiej.

 3. Same qrwy na tym forum chłop wygrał w pierwszej turze to do kogo wy macie pretensje? Sami wystartujcie z programem myśle że co najmniej 30 głosów dostaniecie od rodziny.

 4. A jaki to miał program? A to że wygrał to fakt, tylko że Sosnowiec jest jaki jest a wybór nie posiada kryterium kwalifikacji. Tylko co potem dla mieszkańców z tego wynika, przecież ludzie często głosują oczami a nie rozumem bo wielu zawiłości nie rozumieją.

 5. Nie taki sens stwierdzenia oczami a mianowicie on robił to co ludzie chcą widzieć tzn. kolorowe place zabaw, kolorowe drogi i trasy rowerowe, kolorowe stawki i to jak widać przyniosło efekt. A pomagała jeszcze piłka i imprezy piwne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here