Jak zapowiada sosnowiecki magistrat, jeszcze przed wakacjami, po obu stronach ulicy Grota-Roweckiego, powstaną nowe chodniki oraz drogi rowerowe.

Ścieżki rowerowe wybudowane zostaną po obu stronach ulicy Grota-Roweckiego (od Alei Mireckiego do S86). Pozwoli to miłośnikom rowerów na bezpiecznie dojechanie do ścisłego centrum miasta.

– Rowerzyści w tym roku mogą liczyć na kolejne udogodnienia. Przypomnijmy, że planujemy także rozbudowę Sosnowieckiego Roweru Miejskiego o nowe stacje i jednoślady oraz budowę kolejnych dróg rowerowych. Najbliższa stacja SRM w pobliżu wspomnianej inwestycji stanie przy ul. Gospodarczej, w rejonie parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Również w tym roku, do końca maja, powstać mają chodniki wzdłuż drogi, nowe oznakowanie. Po zakończeniu prac, wykonawca ma także uporządkować teren i posiać trawniki. Koszt całej inwestycji to 1,45 mln złotych.

Przypomnijmy, że jest to kolejny element inwestycji w tym rejonie. W pierwszym etapie wykonawca przebudował fragment drogi, od ulicy Udziałowej do wysokości budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W ramach tych robót w miejscu dawnego skrzyżowania Grota-Roweckiego i Gospodarczej powstało rondo im. Ireny Półtorak.

Obecnie trwają prace przy budowie kolejnego ronda. Drugi etap prac zakłada przebudowę fragmentu ulicy do wysokości wiaduktu nad S86 wraz z budową drugiego, nieco rozciągniętego ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego, Hallera i Ptasiej.