Miejscy włodarze podpisali umowę na budowę drogi rowerowej i chodników po obu stronach ulicy Grota-Roweckiego w Sosnowcu.

Droga rowerowa i chodniki powstaną po obu stronach ulicy Grota Roweckiego na odcinku od Al. Mireckiego do trasy S86. Za inwestycję wartą 1,45 mln zł odpowiada firma Silesia Invest. Prace powinny się zakończyć w czerwcu bieżącego roku.

Droga rowerowa będzie miała szerokość dwóch metrów i tradycyjnie już będzie wykonana z czerwonego asfaltu. To nie koniec udogodnień dla rowerzystów w tym rejonie.

– Przypomnijmy, że planujemy także rozbudowę Sosnowieckiego Roweru Miejskiego o nowe stacje i jednoślady. Najbliższa stacja SRM w pobliżu wspomnianej inwestycji stanie przy ul. Gospodarczej, w rejonie parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nowe odcinki tras dla rowerzystów powstają w ramach dofinansowanego z Unii Europejskiej projektu budowy i rozbudowy małych węzłów przesiadkowych.

CZYTAJ TAKŻE:

Rusza kolejny etap prac remontowych jednej z sosnowieckich dróg

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Aby nie było jestem za rozwojem i upiększaniem naszego miasta ale…
    Droga rowerowa o szerokości 2 metrów? Czy to aby nie przerost formy nad treścią? A czy zadano sobie trud i policzono ile rowerów dziennie porusza się tym odcinkiem ulicy? Czy dla przejazdu 20 samochodów dziennie buduje się autostradę? A drzewa rosnące wzdłuż ulicy zotaną wycięte, czy staną się torem przeszkód dla rowerzystów a może pieszych? A słupy energetyczne wspomogą drzewa w przynoszeniu niespodzianek na środku chodnika? A ta odrobina zieleni na skwerze zostanie zalana czerwonym asfaltem bo nie ma na nią dotacji unijnych? Wiele jeszcze pytań się nasuwa na które niestety odpowie mi wiatr.
    https://m.youtube.com/watch?v=G58XWF6B3AA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here