Zakończył się pierwszy etap prac przy ulicy Gospodarczej. Gotowe jest już rondo u zbiegu ulicy Gospodarczej i Grota Roweckiego. To jednak nie koniec utrudnień dla kierowców.

W pierwszym etapie wykonawca przebudował fragment drogi, od ulicy Udziałowej do wysokości budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W ramach tych robót w miejscu dawnego skrzyżowania Grota-Roweckiego i Gospodarczej powstało rondo.

Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec
Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Obecnie, wykonawca demontuje wysięgniki, na których zainstalowana była sygnalizacja świetlna sterująca ruchem na dawnym skrzyżowaniu oraz nieaktualne już znaki drogowe. Ponadto, ponownie czynny jest wjazd w kierunku cmentarza.

To jednak nie koniec utrudnień dla kierowców. – Wykonawca od razu przystępuje do drugiego etapu prac, a cała inwestycja ma być gotowa do końca maja 2019 roku – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Warta 4,8 mln zł inwestycja obejmuje również fragment ulicy do wysokości wiaduktu nad S86 wraz z budową drugiego, nieco rozciągniętego ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego, Hallera i Ptasiej. Przebudowana zostanie również zatoka autobusowa znajdująca się pomiędzy ul. Rudną i Grota-Roweckiego.

Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec
Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Jest też dobra wiadomość dla rowerzystów. W przyszłym roku rozpocznie się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż całej ulicy, która pozwoli miłośnikom rowerów na bezpiecznie dojechanie do ścisłego centrum miasta. Również w przyszłym roku powstaną nowe chodniki wzdłuż drogi.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

 1. i gitara 🙂
  Szkoda tylko, że rondo Stara/Mireckiego nie dostało jakiegoś pierwszeństwa przy wymianie torowiska…

  PS
  ktoś/coś – co z rondem kałflanda?
  i górką kałflanda?

 2. Więcej nie będzie bo pieniądze idą na kopaczy a tzw. Marszałkowo (przez rządzących ) nie będzie inwestowało w sosnowiecką platformorską włączę.

 3. Co dadzą te ronda jak super inteligentne światła na grota-mireckiego blokują ruch
  Swiatla z gospodarcza działały okej, nie było tutaj problemów z przejazdem ale może to zasługa tego że nie były bardzo inteligentne.
  PS. Na wysokości sklepiku z kasami fiskalnymi w kierunku gospodarczej już delikatnie zapadł się asfalt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here